Hlavní navigace

Google pokračuje ve focení českých měst pro Street View

Sdílet

Tadeáš Pelech 3. 2. 2012

Street View CarSnímkování stojí na začátku celého procesu zpracování podkladů pro Street View. Po něm následuje ještě podrobný rozbor jednotlivých fotografií, jejich propojení do plynulého celku a vymazání obličejů lidí a registračních značek motorových vozidel.


Protože jedním z účelů projektu Street View je podpora cestovního ruchu, Google se kromě velkých měst zaměřuje i na české, moravské a slezské památky, zejména ty, které jsou uvedeny na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vozidla jezdí výlučně po veřejných komunikacích, pouze v případě kulturních památek domlouvá Google možnost vjezdu s jednotlivými majiteli nebo správci těchto objektů. Turisté i zájemci o naši historii si budou brzy moci prohlédnout kromě již dostupného Českého Krumlova i významná místa v Kutné Hoře, Telči, Kroměříži nebo Kladrubech.


„Vzhledem k velkému zájmu českých uživatelů o tuto službu bylo od začátku naším cílem pokrýt všechna relevantní a historicky či kulturně významná místa v ČR. A proto Street View auta opět přijíždí, aby toto poslání naplnila,“ říká Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu a dodává: „Uživatelé se letos mohou těšit na to, že se na mapě Street View objeví již zpracované fotografie z loňského snímání, při kterém u nás auta najela více kilometrů, než kdyby objela celou zeměkouli.“


Seznam míst, na kterých můžete snímkovací automobily potkat, najdete přímo na stránkách projektu.

Našli jste v článku chybu?