Hlavní navigace

Google překvapil zahájením prodeje Chromebooku Pixel

Sdílet

Tadeáš Pelech 23. 2. 2013

Chromebook PixelV ostrém kontrastu s předchozími modely chromebooků, které kladou důraz na udržení nízkých nákladů, se naopak Pixel zaměřuje přímo na horní třídu na trhu. Nabízí špičkové komponenty – za adekvátně vyšší cenu.

Hlavním trumfem Pixelu je displej, zkonstruovaný přímo společností Google. S úhlopříčkou 12,85 palce a rozlišením 2560 x 1700 vychází hustota obrazu 239 ppi; třešničkou na dortu je možnost dotykového ovládání.

Uvnitř Pixelu se skrývá dvoujádrový procesor Intel Core i5, který běží na frekvenci 1,8 GHz. Podle produktových stránek Intelu tedy jde buď o i5-3427U, nebo i5-3337U. Od stejného výrobce je i integrovaná grafická karta Intel HD 4000. Operační paměť má standardní kapacitu 4 GB RAM a zákazník může podle modelu volit mezi pevným diskem SSD s kapacitou 32 GB nebo 64 GB.

Pixel má od Googlu k dispozici na tři roky zdarma terabajtový cloudový Disk Google a pro cestovatele také 12 relací služby GoGo Inflight Internet, která u vybraných společností zajišťuje konektivitu během letu.

První nabízený model, s cenovkou 1 300 dolarů, je verze s 32GB diskem a připojením Wi-Fi; společnost slibuje, že dražší model (za 1 450 dolarů) s 64GB diskem, který bude k dispozici za 6–7 týdnů, bude vybaven také podporou bezdrátových sítí LTE.

První reakce na Pixel jsou smíšené. Podle jedněch jde především o snahu Googlu získat některé z potenciálních zájemců o konkurenční Surface Pro od Microsoftu, jiní považují za velký klad objemné úložiště ve službě Disk Google.

Našli jste v článku chybu?