Hlavní navigace

Google slaví – a nabízí WikiKomentáře i vyhledávač dopravy

Sdílet

Petr Mandík 24. 9. 2009

WikiKomentáře Google jsou funkcí aplikace Google Toolbar a umožňují vkládat komentáře prostým otevřením postranní lišty na levé straně stránky. Vložené texty jsou pak viditelné pro ostatní uživatele.

Vyhledávání v tuzemské veřejné dopravě bylo zprovozněno ve spolupráci se společností Student Agency. Jde o součást aplikace Mapy Google.

Při příležitosti oslav se česká pobočka Googlu pochlubila i některými statistikami. Dle lokálního průzkumu Nurago/Insights Consulting z července 2009 se například letos přiblížila 40% podílu na trhu v rámci počtu dotazů ve vyhledávači. Google je podle průzkumu Insights Consulting po třech letech v České republice nejznámějším vyhledávačem (spontánní znalost značky 84 %) a respondenty je nejčastěji považován za vyhledávač budoucnosti (63 %). V současné době jej kromě jiných českých vyhledávačů používá 76 % českých uživatelů (Nurago, červenec 2009).

„Přestože Google začal na českém trhu vyhledávání jako ne příliš rozšířený vyhledávač, dnes ho zná téměř každý Čech a až tři čtvrtiny uživatelů jej používají paralelně s jinými vyhledávači,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google, a dodává: „Pozitivní je jistě i skutečnost, že Google reklama ve vyhledávání v České republice roste dvouciferným tempem. Vzhledem k tomu, že většina českých uživatelů považuje Google za vyhledávač budoucnosti, předpokládáme, že porosteme dál.“

K plánovaným novinkám patří spuštění prvních panoramatických fotografií z ČR v aplikaci Street View na konci letošního roku, netrpělivě očekávány jsou operační systém Google Chrome a služba Google Wave. Prioritou českého Googlu bude nyní podle jeho představitelů spolupráce s českými firmami všech velikostí.

Našli jste v článku chybu?