Hlavní navigace

Google spustil v ČR telefonování z Gmailu

Sdílet

Martin Noska 4. 8. 2011

Dosud tato služba byla k dispozici jen pro uživatele z USA a Kanady, kde je do roku 2009 v rozšířené verzi k dispozici pod názvem Google Voice. Českým uživatelům má být zpřístupněna postupně v těchto dnech, některým se již v rozhraní Gmailu objevila příslušná nová ikona.

Služba uvedená v ČR má ovšem zatím některá omezení, protože uživatel nemá vlastní telefonní číslo, takže hovory lze uskutečňovat jen jednostranně, díky čemuž nelze hovořit o plnohodnotné VoIP službě. Telefonát vždy probíhá z čísla Googlu, které se hlásí jako neznámé, což se může hodit v případě, že volající chce skrýt svoji totožnost.

Kromě uživatelů Gmailu je pak služba dostupná také pro firemní uživatele s účtem v Google Apps. Za hovory se platí 2,50 Kč za minutu volání do kterékoliv z mobilních sítí a 0,5 Kč na pevnou linku. Účtování probíhá po minutě a uživatel si musí kredit na volání předem předplatit. I když nejde zatím o regulérní konkurenci pro Skype, určitě jde o příznivý krok směrem, který řadu uživatelů potěší.

Našli jste v článku chybu?