Hlavní navigace

Google údajně vyvíjí vlastní herní konzolu

30. 6. 2013

Sdílet

Zdroje blízké společnosti říkají, že tyto projekty řídí Google, který již určitou dobu prohlašuje, že uvažuje o rozšíření distribuce softwaru i mimo hranice trhu smartphonů a tabletů.

Je jasné, že vlastní herní zařízení i chytré hodinky chce společnost využít ke konkurenčnímu boji s Applem, který také pracuje na projektu hodinek připojených k internetu. Podle deníku se společnost chystá vydat novou verzi vysílacího zařízení Nexus Q, které bylo poprvé představeno v loňském roce, ale dosud se nedostalo do prodeje.

Google údajně plánuje připravit sériovou výrobu alespoň jednoho z těchto tří zařízení do podzimu letošního roku.

Oficiální tiskové centrum společnosti žádné informace o přípravě takových přístrojů neposkytuje.

V průběhu léta chystá společnost Nvidia zahájení prodeje nové přenosné herní konzoly Shield, která využívá operační systém Android. Počátkem června přinesly podrobnosti o svých stolních herních konzolách i společnosti Microsoft a Sony.

WSJ připomíná neoficiální informace, podle kterých uvažuje Google o koupi společnosti Ouya, která tento týden začala prodávat ve Spojených státech za 99 dolarů herní konzolu, který také běží na Androidu. Vývojáři Googlu také pracují na nové verzi systému Android, který je optimalizován pro práci s herními zařízeními. Ta by měla být k dispozici také letos na podzim.

Podle WSJ zahájilo práce na hardwarovém zařízení oddělení Google X, které se zabývá nezávislým vývojem hardwaru. Tento projekt je oddělen od činnosti divize Motorola, která nyní intenzivně pracuje na smartphonu MotoX.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?