Hlavní navigace

Google vytváří nový operační systém Google Chrome OS

8. 7. 2009

Sdílet

Konkurence na trhu operačních systémů roste - blíží se Google Chrome OS

 

Dle prohlášení na oficiálním blogu Google by se měl nový operační systém Google Chrome OS začít objevovat na netboocích v druhé polovině roku 2010. Google již nyní jedná s mnohými výrobci o svém Chrome OS projektu.

Google si od nového operačního systému slibuje především vytlačení Windows a Linuxu z trhu počítačů zaměřených primárně na surfování na internetu. Dostupný bude ve verzích pro počítače založené na architektuře x86 (jež nyní využívá Intel i AMD) a Arm, která byla poprvé představena minulý měsíc na taiwanském veletrhu Computex. Operační systémy Windows na této nové architektuře nefungují, takže již mnoho jejich výrobců začalo mluvit o využití operačních systémů Linux či Google Android.

Pokud jde o Google Android, nedají se dosud popsat jeho odlišnosti od právě vyvíjeného Google Chrome OS. Google však prohlašuje, že oba systémy jsou určeny pro zcela jiná zařízení. „Google Chrome OS je nový projekt, oddělený od Androidu. Android byl od počátku určen pro rozsah výrobků mezi mobilními telefony a netbooky. Google Chrome OS je oproti tomu vytvořen pro všechny lidi, kteří tráví většinu dne na webu," píše se ve zprávě publikované na oficiálním blogu Google.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?