Hlavní navigace

Google zvažuje výrobu vlastních telefonů

7. 2. 2016

Sdílet

Představitelé Googlu by podle nejmenovaných zdrojů portálu The Information chtěli mít nad finálním produktem stejnou kontrolu, jako třeba Apple. To znamená, že na vývoji zařízení by se podíleli pouze inženýři Googlu a i když by americký gigant i nadále nakupoval jednotlivé komponenty od třetích stran, výsledný produkt by se prodával pod jeho jménem. Podobný přístup Google zvolil například u Chromebooku Pixel.


Jak uvádí The Information, cílem Googlu je vytvořit opravdu dobrý high-enodový smartphone s Androidem, který by konečně donutil alespoň některé uživatele iPhonů přejít ke konkurenci. Pravdou je, že na poli high-endových smartphonů to Google nebude mít vůbec jednoduché, jelikož kromě Apple zde působí Samsung se svými telefony Galaxy S a další společnosti.

 

I když se Google snaží Apple na trhu se smartphony konkurovat, oba rivalové zde také úzce spolupracují. Jak uvedli představitelé Googlu v lednu, Apple od Googlu jen za poslední rok obdržel miliardu dolarů za to, že se Google nachází na jeho mobilních zařízeních jako výchozí vyhledávač.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?