Hlavní navigace

Google zveřejnil vlastní aplikaci YouTube v App Store

Sdílet

Tadeáš Pelech 12. 9. 2012

YouTube pro iOSGoogle v úterý, den před očekávaným představením smartphonu Apple iPhone 5, zveřejnil v App Store první verzi své aplikace YouTube. Tento krok se obecně očekával. Apple minulý měsíc potvrdil, že jeho licence YouTube skončila a že jeho vlastní aplikace – která provázela iPhony od samého začátku v roce 2007 – nebude standardní součástí operačního systému iOS 6. Ten by měl Apple uvolnit ještě v průběhu září.

„Novou aplikaci vytvořili technici YouTube, aby nabídli uživatelům iPhonů a iPadů Touch nejlepší mobilní nástroj pro přehrávání našeho obsahu,“ prohlásil Andrej Doroničev, vedoucí mobilního projektu YouTube, na blogu.  Aplikace vyžaduje iOS 4.3 nebo novější a je určena pro iPhone i iPad. Podle Doroničeva nyní jeho tým vyvíjí specializovanou aplikaci pro iPad, ta ale bude dokončena až ke konci tohoto roku.

Google doplnil několik funkcí včetně nového průvodce kanály a možností sdílení pomocí sociálních sítí. Nová aplikace umožňuje zobrazit více obsahu z YouTube, je to ovšem na úkor toho, že podporuje vkládání reklam, které v některých případech slouží ke kompenzaci autorských poplatků za oficiální videoklipy.

Našli jste v článku chybu?