Hlavní navigace

GTS nově nabízí i mobilní služby, ale jen pro firmy

15. 5. 2013

Sdílet

Jako v současnosti jediný tuzemský mobilní virtuální operátor prý GTS nabízí mobilní služby i na velkoobchodní bázi -- jako poskytovatel velkoobchodní virtuální mobilní platformy (MVNE), díky které usnadňuje cestu dalším subjektům k poskytování mobilních telekomunikačních služeb.

Nabídka pro firemní klientelu zahrnuje za 650 Kč bez DPH za jednoho uživatele při závazku na 24 měsíců neomezené volání z mobilu i pevné linky do všech sítí v České republice a na pevné linky v sousedních státech, SMS zdarma a balíček mobilních dat pro synchronizaci aplikací.

Nabídka zahrnuje i IP telefon připojený na virtuální pobočkovou ústřednu . Základní limit FUP je v tomto případě 1 MB dat denně, následně je připojení omezeno na rychlost 64 kb/s, která však většinou postačí pro základní synchronizaci aplikací. K tarifu je možné objednat si další doplňkové služby, například navýšení limitu FUP na 200 MB za 125 Kč či 1 G za 225 Kč nebo roamingová volání.

Oproti ostatním mobilním operátorům jsou navíc v ceně paušálního balíčku obsaženy i další nadstandardní služby zaměřené na firemní zákazníky – připojení Wi-Fi (tzv. offload) pro rychlé a spolehlivé bezdrátové spojení, řešení bezpečného internetu, fixně-mobilní VPN a službu faxu do e-mailu a opačně.

Jako poskytovatel velkoobchodní mobilní platformy (MVNE) nabízí GTS tyto služby i dalším operátorům a poskytovatelům telekomunikačních služeb. Platforma MVNE tak zjednodušuje vznik samostatných virtuálních mobilních operátorů. Ti již tedy nemusí jednat o pronájmu kapacity a přístupu do sítě s provozovateli mobilních sítí, uzavírat propojovací smlouvy s dalšími operátory a případně podle zvoleného stupně outsourcingu ani budovat vlastní provozní a zúčtovací systémy. 

Zdarma poskytované služby v rámci konvergentního balíčku:

  • Wi-Fi offload: Rychlá neomezená data v mobilu díky wi-fi routeru se dvěma SSID, který je v ceně balíčku. Toto řešení šetří FUP limit mobilních dat.
  • Zabezpečení internetu pomocí centrálního bezpečnostního prvku na úrovni páteřní sítě s funkcemi firewall, filtrování webových stránek či kontrolou aplikací. Uživatel si pomocí webového uživatelského rozhraní volí ze třech profilů dle svých potřeb, případně může být služba deaktivována.
  • Fixně-mobilní VPN umožňující volání zdarma v rámci firmy mezi všemi telefony (pevnými i mobilními).
  • Služba fax do e-mailu a opačně umožňuje obousměrné využívání faxových služeb za pomoci emailového klienta.
  • IP telefon ke všem pevným linkám a funkce pobočkové ústředny.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?