Hlavní navigace

Hackeři využívají stále častěji e-maily

Sdílet

-rd 25. 3. 2019

Zpráva Trend Micro Cloud App Security za rok 2018 mimo jiné upozorňuje na nárůst míry e-mailových útoků napříč organizacemi. Důsledkem tohoto trendu je zvyšující se riziko podvodů, špionáže, spoofingu nebo krádeže dat a informací.

Vzhledem k tomu, že e-mail je stále hlavním nástrojem pro komunikaci a spolupráci, je pro počítačové zločince využívání této platformy pro kybernetické útoky velmi lákavé.

„S cílem zvýšit svoji flexibilitu i produktivitu se organizace stále více přiklání k využívání cloudových e-mailových služeb. Nicméně zpráva Cloud App Security ukazuje, že kybernetičtí zločinci neustále přichází s novými taktikami, které umožňují obejít vestavěnou ochranu e-mailových služeb. Platí to pro všechny hlavní typy hrozeb, od phishingových aktivit, které mají za cíl získat přístupové údaje přes zneužívání neobvyklých typů souborů až po útoky prostřednictvím firemních e-mailů,“ uvedl Kevin Simzer, provozní ředitel společnosti Trend Micro.

Nejnovější zpráva současně potvrzuje, že e-maily zůstávají jedním z nejvíce využívaných vektorů útoku. Ztráty způsobené útoky zneužívající firemní e-maily vzrostly za jediný rok o 136 % – loni dosáhly hodnoty 12,5 miliardy amerických dolarů. 

Našli jste v článku chybu?