Hlavní navigace

Hardwarová akcelerace a zvukové API v nové betaverzi Firefoxu 4.0

9. 9. 2010

Sdílet

Schopnost hardwarové akcelerace je v nové betaverzi automaticky spuštěna, nicméně zatím funguje pouze v prostředí operačních systémů Windows 7 a Vista navíc za předpokladu, že vlastníte grafickou kartu podporující DirectX 10 a novější. Podle Mozzily může funkce běžet i na starších grafických čipech s podporou DirctX 9, nicméně výsledný výkon se bude lišit kus od kusu. Rovněž integrované grafické karty mohou činit potíže. Jak Direct2D funguje v praxi si můžete prohlédnout na tomto videu.

Další zajímavou novinkou je rozšíření současného HTLM5 API pro multimédia o možnost číst a zapisovat surová audio data. Vývojáři takto mohou pracovat se zvukem přímo v prostředí webového prohlížeče.

Po vzhledové stránce se ani nový Firefox neubránil grafickým úpravám, které nicméně velká část uživatelů odsuzuje jako zbytečné a matoucí. Klasický ovládací panel standardně umístěný v horní části prohlížeče byl nahrazen novým hlavním tlačítkem Firefox v levém horním rohu, pod nímž se skrývá menu rozdělené do dvou svislých panelů. Této změny nicméně doznají pouze uživatelé operačních systémů Windows 7 a Vista.

Novou betaverzi Firefoxu 4 si můžete stáhnout například zde. Prohlížeč je ovšem stále ve vývoji, tudíž některé funkce nemusí korektně běžet, což se týká především doplňků add-on.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?