Hlavní navigace

Citrix: Hardwarově virtualizované firemní aplikace v počítačích uživatelů vylepší zabezpečení dat

23. 1. 2009

Sdílet

Virtualizační řešení pro poskytování desktopů a aplikací optimalizované pro stolní počítače s technologií Intel vPro ohlásily firmy Intel a Citrix. Novinka je postavena na bázi hypervisoru Xen běžícím přímo na hardwaru PC a umožní provozovat centralizované vizualizované desktopy pro práci ve firemních aplikacích v klasickém počítači uživatele, což podle výrobce sníží náklady na správu i zvýši bezpečnost firemních dat.
„Tento projekt společností Citrix a Intel má potenciál vychýlit kyvadlo ve prospěch alternativ virtualizace desktopů a překonat tradiční způsoby správy desktopů, které dnes stojí firmy miliardy dolarů ročně," řekl Mark Bowker, analytik Enterprise Strategy Group (ESG). „Toto řešení, které slouží jako transparentní poskytovací platforma, může pozitivně ovlivnit hospodaření podniků s počítačovou technikou a zlepšit metody, jakými firemní IT řídí poskytování aplikací a desktopů svým uživatelům."
Jádrem nového řešení od Citrixu bude nativní (běžící přímo na hostitelském hardwaru) desktopový hypervisor založený na Xenu a optimalizovaný pro virtualizační technologii Intelu (IVT) a další funkce platformy Intel vPro.
Tento nový klientský hypervisor umožní IT odborníkům dynamicky streamovat centrálně spravovaný firemní desktop a všechny související aplikace přímo do bezpečného samostatného virtuálního stroje (VM), který poběží na klientovi. Tato nová technologie bude obsažena v připravovaném řešení Citrixu s kódovým označením „Project Independence". To umožní, aby zařízení, desktopy, aplikace a lidé pracovali samostatněji, ale se všemi výhodami centralizované správy.

Našli jste v článku chybu?