Hlavní navigace

Hledá se nejlepší diplomka – odměna 100 000 Kč!

Sdílet

Martin Noska 18. 2. 2009

Společnost Profinit ve spolupráci s vysokými školami vyhlásila již třetí ročník soutěže IT diplomka roku.  Soutěže se mohou účastnit studenti českých a slovenských vysokých škol, kteří ve školním roce 2008/2009 (bráno od září 2008 do června 2009) dokončí a obhájí diplomovou práci na magisterském stupni studia na téma z oblasti Software Engineering nebo Computer Science. Přihlášky je nutné podat do 7.6.2009.

Všechny diplomové práce přečtou odborníci na daná témata a opatří je posudkem. Na základě odborných posudků bude koncem června vybráno 10 prací, které postoupí do finálního kola. Finálních 10 prací bude hodnotit odborná porota složená ze zástupců soukromých firem i akademické sféry. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na slavnostním večeru začátkem září za přítomnosti poroty, partnerů projektu, studentů, kteří postoupili do finálního kola, a dalších hostů. Vítěz obdrží finanční odměnu v hodnotě 100 000 Kč, vedoucí jeho diplomové práce získá 20 000 Kč.

Vítěz minulého ročníku Petr Kobierský, z VUT Brno, Fakulty informačních technologií, svoje dojmy z účasti v soutěži popisuje následovně: „Do soutěže jsem se přihlásil zejména proto, abych porovnal svou práci s diplomkami ostatních studentů  z IT škol celé České republiky. Ve finálovém kole jsem byl překvapen vysokou úrovní vybraných prací, proto mě výhra v této soutěži velmi příjemně překvapila., Děkuji společnosti Profinit za soutěž a vřele ji doporučuji letošním diplomantům."

Tomáš Pavlík, výkonný ředitel společnosti Profinit, k zahájení třetího ročníku říká: „Jsem velmi rád, že se nám daří budovat tradici projektu, a pevně věřím, že třetí ročník bude minimálně tak úspěšný jako předchozí dva.  Podporu technických vysokých škol vnímáme jako naši povinnost a soutěž IT diplomka roku je k tomu ideální prostředek. V rámci soutěže pořádáme také workshopy pro zástupce firem a vysokých škol, které jsou fórem pro neformální debatu o spolupráci firem a škol.“

Soutěž o nejlepší diplomovou práce v oblasti Software Engineering a Computer Science je projekt zaměřený na podporu technického vysokého školství a motivace studentů k věnování většího úsilí do studia, které mohou následně uplatnit v praxi. Cílem projektu je rovněž i finanční podpora jednotlivých univerzit a jejich zapojení do mediální kampaně, která jim pomůže v získávání nových studentů či dalších sponzorů

Hlavním organizátorem soutěže je firma Profinit, mediálním partnerem Computerworld. Více informací o soutěži, partnerech projektu a spolupracujících vysokých školách je k dispozici na adrese: www.it-diplomkaroku.cz.

Našli jste v článku chybu?