Hlavní navigace

Hodinový Unicorn pro zelenou energii

13. 5. 2022

Sdílet

Nový mechanismus vydávání a obchodování hodinových certifikátů o původu energie z obnovitelných zdrojů spouští ve Velké Británii konsorcium předních energetických firem, konkrétně Evropské energetické burzy NordPool a dále společností Elexon, Energy Systems Catapult a Unicorn, vše pod vedením specialisty na hodinové certifikáty, startupu Granular.

Cílem celého projektu je vytvoření systému vydávání hodinových certifikátů, které jsou jasně provázané se standardními Evropskými zárukami původu nebo Britskými REGOs, ale umožní spotřebitelům jasně mapovat jejich spotřebu na množství vyrobené energie hodinu po hodině.

„Už nyní vidíme silný zájem o produkty na bázi hodinových certifikátů od technologických gigantů jako Google nebo Microsoft. Energetické certifikáty vydávané na hodinové bázi jsou tedy z našeho pohledu dalším logickým krokem v rozvoji trhu se zárukami původu. Z této změny budou primárně profitovat poskytovatelé řešení. Umožní jim efektivně rozprostřít výrobu z obnovitelných zdrojů do delších časových úseků, a to například za použití úložišť, či jiných inovativních technických řešení, “ doplnil Filip Král, produktový manažer značky Certigy ve společnosti Unicorn.

Pište pro Computerworld

 

Máte dobré nápady, máte co říct? Chcete se podělit o své znalosti se čtenáři Computerworldu?

Je tu ideální příležitost. V redakci neustále hledáme externí autory, kteří rozšíří náš záběr. Nabízíme možnost publikací zajímavých článků nejen na webu, ale také v našem tištěném magazínu.

Pokud máte zájem, ozvěte se šéfredaktorovi na e-mail: radan.dolejs@iinfo.cz

Našli jste v článku chybu?