Hlavní navigace

HP a Microsoft nabízejí společná řešení pro BI, datové sklady a messaging

Sdílet

Pavel Louda 20. 1. 2011

První z novinek je HP Business Decision Appliance, komplexní řešení business intelligence pro podporu rozhodování. Koncovým uživatelům umožňuje spolupracovat s ostatními na analýzách dat při využití technologie rychlých „in-memory“ analýz PowerPivot a IT oddělením poskytuje jediný centrální dashboard pro monitoring uživatelů a správu dat. Toto řešení optimalizované pro MS SQL Server a MS SharePoint může být podle dodavatelů nainstalováno a nakonfigurováno během necelé hodiny. Je současně otevřené pro úpravy ze strany partnerů.

Další představeným produktem je HP E5000 Messaging System, samostatná předkonfigurovaná platforma pro MS Exchange Server 2010. Systém pro messaging, který je možné nasadit během několika hodin, přináší především velkou kapacitu e-mailových schránek, centralizované archivování, přístup z jakéhokoliv zařízení v režimu 24/7 a možnost dalšího rozvoje. Řešení bude dostupné v průběhu března 2010.

Třetí novinkou je řešení pro datové sklady pro firmy ze středního segmentu HP Business Data Warehouse Appliance, které by mělo být dostupné v průběhu června 2010. Menším a středním firmám přinese „enterprise“ funkce při zachování jednoduchosti či možnosti provozu bez administrátora. Doplňuje tak již od prosince dostupné řešení HP Enterprise Data Warehouse Appliance, které je naopak navržené pro velké organizace a přináší prý až 200krát rychlejší dotazování a 10krát větší rozšiřitelnost než dosavadní klasické implementace datového skladu na platformě SQL Server.

HP a Microsoft také chystají na druhou polovinu roku 2010 řešení HP Database Consolidation Appliance, které umožní konsolidovat stovky databází do jediného, virtuálního prostředí. Zákazníkům to přinese vlastní řešení privátní cloudové databáze, které bude fungovat samoobslužně a bude se pružně přizpůsobovat množství požadavků.

Analytici v této souvislosti poukazují na to, že současné oznámení by mohlo znamenat konec pro vlastní aktivitu HP v oblasti data warehousingu – platformu Neoview. Ta byla představena již před několika lety, ale nikdy nezískala větší podporu zákazníků.

"Až dosud existovaly jen dvě cesty pro implementaci kritických obchodních aplikací -- buď prostřednictvím často dlouhotrvajících dodávek řešení na míru, nebo s využitím uzavřených aplikací, které bylo následně složité a zdlouhavé měnit. Výsledkem bylo, že pouze 32 procent těchto projektů bylo zákazníky hodnoceno jako úspěšné. Naše nová kombinovaná řešení umožní podobné implementace zjednodušit a urychlit,“ říká David Hruška, ředitel serverové divize ve společnosti Microsoft.

Analytici v této souvislosti poukazují na to, že současné oznámení by mohlo znamenat konec pro aktivitu HP v oblasti data warehousingu – platformu Neoview. Ta byla představena již před několika lety, ale nikdy nezískala větší podporu zákazníků.

Našli jste v článku chybu?