Hlavní navigace

HP inovuje notebooky řady Pavilion

Sdílet

Martin Noska 13. 2. 2011

Inovovaná řada notebooků HP Pavilion se údajně nechala inspirovat světem umění, módy a hudby. HP v ní podle zástupců firmy rozvíjí svou designovou filosofii „MUSE“ (angl. akronym složený ze slov - materials, usability, sensory appeal and experiences). MUSE má představovat tedy kombinaci materiálů - například kovu, slitiny a plastu, praktické funkce pro snadnou obsluhu, stylové prvky pro větší atraktivitu a intuitivní ovládání při práci s těmito notebooky.

Filosofie MUSE pro rok 2011, s níž se chce výrobce odlišit na trhu, přináší do modelové řady Pavilion další nové vlastnosti – např. funkci Beats Audio, HP pavilionCoolSense, webkameru HP TrueVision HD a SimplePass. Nové notebooky Pavilion si uživatelé mohou přizpůsobit svému vkusu díky výběru ze 17 tapet vytvořených šesti umělci z různých koutů světa. Tyto tapety je možné si stáhnout i z profilu HP na Facebooku.

Vlajkovými loděmi inovované modelové řady HP Pavilion jsou notebooky Pavilion dv6 a dv7, které mají nabídnout vysoký výkon, zábavu, ale i bezpečnostní funkce, které jsou optimalizovány pro styl života a práce jejich uživatelů. Notebooky kromě podpory USB 3.0 také disponují technologií HP CoolSense Technology, webkamerou HP TrueVision HD a zabudovanými kvadrofonními reproduktory. Model Pavilion dv6 a dv7 má také nově optimalizované zabudované kvadrofonní reproduktory a dv7 i subwoofer pro větší hloubku a sílu zvuku. HP CoolSense Technology v sobě kombinuje moderní hardware a inteligentní software pro chlazení, díky nimž má být notebook pocitově výrazně chladnější. Technologie automaticky upravuje chlazení podle osobních preferencí uživatele.

Notebooky mají digitální HD monitor s technologií Bright View, Pavilion dv6 o úhlopříčce 39,6 cm (15,6”) a dv7 o úhlopříčce 43,9 cm (17,3”). Pavilion dv6 a dv7 jsou nabízeny s procesory Intel Core druhé generace a AMD. Vzhledem k tomu, že přístroje mají být dostupné od března, měly by být k dispozici s opravenou verzí čipsetu pro procesory Core, které chce výrobce začít dodávat už od příštího týdne (více viz článek Intel již začne dodávat opravené čipsety pro Sandy Bridge). Na ochranu osobních údajů a správu hesel jsou vybaveny funkcí HP SimplePass, která by měla zajistit bezpečný a okamžitý přístup k online účtům a heslům. Modely série dv mají také posílené prvky bezpečnosti a ochrany; všechny notebooky řady HP Pavilion dv mají systém HP ProtectSmart, který automaticky zamyká pevný disk.

Mezi další představené modely patří Notebooky HP Pavilion řady g, kladoucí důraz na cenovou dostupnost a dva ultrapřenosné 10" modely HP Mini 110 a Mini 210.

Našli jste v článku chybu?