Hlavní navigace

HP představilo konvergovaná úložiště pro cloudy i big data

Sdílet

Pavel Louda 4. 12. 2012

Prvně jmenované řešení představuje podle výrobce jedinou platformu střední třídy se čtyřmi řadiči, nabízející ukládání dat třídy Tier 1. Mimo jiné podporuje blokové i souborové služby, osazena je jak klasickými rotačními disky, tak i SSD.

Například v konfiguraci, která obsahuje výhradně SSD, dosahuje hodnoty až 320 000 vstupně-výstupních operací za sekundu (IOPs).

StoreAll Storage je zase vysoce škálovatelné řešení pro přístup k objektovým a souborovým datům, které poskytuje zjednodušené prostředí pro správu velkých objemů dat a cloudové úložiště snižující nutnost dodatečné administrace či pořizování dalšího hardwaru.

Jeho součástí je i nástroj StoreAll Express Query, který prý umožňuje vyhledávat data až 100 000krát rychlejive srovnání s dřívějšími technikami prohledávání souborových systémů. Díky integraci s technologií IDOL (Autonomy Intelligent Data Operating Layer) sníží zátěž systému, což vede k rychlejší analýze dat, a to dokonce s nižšími hardwarovými nároky.

Integrace HP StoreAll s řešením HP Autonomy Consolidated Archive, společně s certifikacemi dalších Systémy HP StoreOnce 2000 a 4000 Backup dovolují efektivně přesouvat data a dělat jejich reduplikaci. Organizace tak mohou snížit své náklady za ochranu dat ve vzdálených pracovištích a datových centrech.

 

Našli jste v článku chybu?