Hlavní navigace

HP představuje nové tiskárny a počítače pro malé a střední firmy

14. 9. 2015

Sdílet

Nedávný průzkum společnosti HP, kterého se zúčastnilo 750 IT ředitelů a řídících pracovníků firem, ukázal hlavní technologické problémy, jimž malé a střední firmy čelí: nalezení nových způsobů zvýšení produktivity, vyřešení bezpečnostních hrozeb a optimalizaci výdajů na IT.

„Dle našich zákazníků patří k největším výzvám, které ovlivňují zabezpečení a produktivitu jejich firmy, omezené rozpočty na IT,” řekl Enrique Lores, výkonný ředitel společnosti HP pro oblast Evropy, Blízkého Východu a Afriky.

Jako každý podnik, i malé a střední firmy čelí rychle se rozvíjejícímu prostředí, ve kterém technologie slouží jako konkurenční výhoda. Postupně se stírá hranice mezi prací a osobním životem, firmy jsou nuceny přilákat a udržet si přibývající zaměstnance z internetové generace a umožnit jim mobilnější styl práce. Malé a střední firmy potřebují technologii navrženou pro moderní podniky, která lehce propojí zařízení a zajistí spolupráci mezi zaměstnanci – to vše bez kabelů nebo speciálního vybavení.

Řada stolních počítačů, notebooků a All-in-One počítačů HP Pro nabízí malým a středním firmám cenově dostupnou technologii, v novém designu inspirovaném spotřebitelskými produkty, který si mladá generace žádá.

Počítače řady Pro obsahují vestavěné bezpečnostní funkce s možností správy, které pomohou malým a středním podnikům s ochranou kritických firemních dat a zařízení. HP BIOSphere nabízí ochranu firmwaru zařízení na úrovni BIOSu během startu systému a aktualizací BIOSu. HP Client Security poskytuje vícefaktorové ověření a šifrování pevného disku k uchování citlivých dat v bezpečí.

Všechna zařízení jsou k dispozici s Windows 10, které kromě nejnovějších technologií nabízejí další bezpečnostní vrstvu.

Nová zařízení v řadě Pro zahrnují počítače:

 • Řada notebooků HP ProBook 400 G3 s úhlopříčkami velikostí 13”, 14”, 15” a 17” a vestavěným bezpečnostním funkcím jako je HP BIOSphere, TPM a volitelná čtečka otisků prstů. Řada HP ProBook 400 obsahuje šestou generaci procesorů Intel Core nebo nejnovější APU AMD řady A šesté generace. Volitelně je k dispozici FHD displej, dotykový displej a baterie s dlouhou životností.
 • Jak All-in-One počítač HP ProOne 400 G2 AiO tak i řada HP ProDesk 400 využívá šestou generaci procesorů Intel Core. All-in-One HP ProOne 400 G2 AiO obsahuje jako první u profesionálních počítačů All-in-One od HP i barevné zadní kryty, vestavěný systém na uspořádání kabelů a množství nových možností umístění díky nastavitelnému a ohebnému podstavci
 • Řada HP ProDesk 400 přichází v  provedení ultra-small form factor, small form factor nebo microtower. Stolní počítač se vejde pod stůl nebo za monitor, kde je vždy málo místa a obsahuje nový standardní sériový port, VGA a DisplayPort a také paměť DDR4 RAM.

 

Nové tiskárny a multifunkční zařízení řady HP LaserJet 400 podle tvrzení výrobce nabízejí nejrychlejší vytištění první strany, nejrychlejší oboustranný tisk a nejnižší spotřebu energie ve své třídě. Součástí je i bezpečnostní funkce jako úložiště tiskových úloh s technologií PIN Printing. Nové tiskárny jsou ideální pro malé pracovní skupiny o třech až deseti uživatelích, kteří tisknou maximálně 4 000 stránek za měsíc. Jde o následující modely:

 • Řada HP LaserJet Pro M402 je černobílá tiskárna, která je podle výrobce energeticky nejšetrnější tiskárnou ve své třídě.
 • Řada HP Color LaserJet Pro M452 přináší až o 48 % rychlejší vytištění první strany než její předchůdce
 • Řada HP LaserJet Pro MFP M426 nabízí černobílý tisk v multifunkční tiskárně prý nejrychleji ve své třídě
 • Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 nabízí o 46 % rychlejší vytištění první strany než její předchůdce

HP Color LaserJet Pro MFP M274n je nejmenší barevnou laserovou multifunkční tiskárnou ve své třídě

 

Ceny a dostupnost

 • Řada HP ProBook 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 10 892 Kč.
 • Řada HP ProDesk 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v listopadu s cenami od
  11 172 Kč. Počítač HP ProDesk 400 Small Form Factor by měl být dostupný počátkem roku 2016 s cenou od 10 892 Kč.
 • Počítač All-in-One HP ProOne 400 AiO by měl být dostupný v regionu EMEA v listopadu s cenou od 12 852 Kč.
 • Řada HP LaserJet Pro M402 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 6 799 Kč.
 • Řada HP Color LaserJet Pro M452 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 8 099 Kč.
 • Řada HP LaserJet Pro MFP M426 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 10 599 Kč.
 • Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 by měla být dostupná v říjnu s cenami od
  11 399 Kč.
 • Multifunkční tiskárna HP Color LaserJet Pro MFP M274n by měla být dostupná v říjnu s cenami od 8 099 Kč.
Našli jste v článku chybu?