Hlavní navigace

HP představuje první mission-critical konvergovanou infrastrukturu

Sdílet

Martin Noska 2. 5. 2010

Řešení řady HP Integrity jsou postavena na nové architektuře HP Blade Scale, která propojuje produkty z kategorie serverů, datových úložišť i síťových prvků. Nové HP Integrity řešení je první mission-critical konvergovanou infrastrukturou na trhu a současně reprezentuje první zásadní architektonický upgrade platformy HP Integrity Superdome po deseti letech existence.

Nová architektura má umožnit zákazníkům nasadit, automatizovat a spravovat celou řadu různých aplikací ve stejné serverové skříni, se stejnými součástmi, nástroji a procesy. V jediném řídicím prostředí mohou klienti udržovat konzistentní kontrolu nad celou IT infrastrukturou.

Řešení HP Integrity zahrnuje servery, software a služby, jež klientům mají poskytnout:
—    Až 450% zvýšení spolehlivosti IT infrastruktury oproti předchozí generaci díky novému serveru HP Integrity Superdome 2. Ten je postaven na jednotné architektuře Blade Scale a přináší více než 100 nových mission-critical inovací zaměřených na zajištění maximální dostupnosti pro kritické úlohy. Jeho technologie Crossbar Fabric má zvýšit odolnost systému inteligentním směrováním dat mezi jednotlivými blade servery i vstupními a výstupními porty s plnou redundancí.
—    Zlepšený výkon a nižší celkové náklady na vlastnictví díky novým blade serverům HP Integrity, které lze rozšířit ze dvou soketů až na osm, a jež jsou prvními osmisoketovými UNIX blady na trhu. Technologie HP Blade Link umožňuje snadno škálovat a překonfigurovat systémy kombinováním základního bladu do dvou, čtyř nebo osmi soketových serverů. Přináší až devětkrát vyšší výkon při polovičních rozměrech. Zákazníci také mohou v jediné skříni kombinovat blade servery HP Integrity, HP ProLiant a HP StorageWorks, což jim poskytuje maximální flexibilitu.
—    Ochranu investic díky novému rackovému serveru HP Integrity rx2800 i2, jež umožňuje využít stávající racková prostředí. Tento server se hodí pro menší nebo vzdálené instalace například v pobočkových kancelářích a kombinuje v sobě funkcionalitu a škálovatelnost všech původních dvou a čtyř soketových serverů HP Integrity rx2660, rx3600 a rx6600.
—    Větší dostupnost a produktivitu uživatelů s operačním systémem HP-UX 11i v3, který dle zástupců HP přináší až 50% zkrácení doby potřebné pro implementaci aplikací a nejrychlejší přepnutí na záložní systém v případě poruchy. HP-UX nabízí automatickou správu běžících úloh, jež umožňuje klientům zmenšovat či zvětšovat virtuální servery dle potřeb firmy. Systémy s HP-UX rovněž mohou využívat model „plať jen to, co používáš“ a poskytují možnost okamžitého přidělování kapacity na vyžádání. Obsahují rovněž i zabudovaná vylepšení pro lepší správu a zabezpečení.
—    Rychlejší reakci na požadavky obchodních jednotek na novou IT službu díky produktu HP BladeSystem Matrix pro systémy s HP-UX, který umožňuje zpřístupnit celou aplikační infrastrukturu – včetně softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků – v řádu minut namísto týdnů či měsíců. Umožňuje tak automatizovat poskytování sdílených služeb pro datová centra.
—    Migraci starších aplikací podporujících služby HP Converged Infrastructure Consulting Services a Application Modernization Services. Zákazníci mají rovněž přístup ke zdrojům, jež potřebují k návrhu, testování a implementaci vysoce škálovatelných aplikací a infrastruktur.
—    Vyšší úroveň dostupnosti díky službám HP Mission Critical Services, které identifikují všechny potenciální příčiny výpadků. Tyto služby jsou nabízeny v různých úrovních a zahrnují například služby jako je Proactive Select, Critical Service nebo Mission Critical Partnership. Zákazníci tak mají přístup k nejširšímu týmu konzultantů se specializací na transformaci konvergované infrastruktury.

Novinkou je i ohlášení partnerského programu AllianceOne pro produkty z oblasti serverů, datových úložišť a síťových prvků – ten má poskytnout výrobcům softwaru, hardwaru a systémovým integrátorům větší jednoduchost a rychlejší návratnost investic do IT. Jeho prostřednictvím mají partneři přístup k  nabídce řešení pro konvergovanou infrastrukturu HP.

Našli jste v článku chybu?