Hlavní navigace

HP propojuje své síťové, úložné a serverové systémy – zatím v oblasti bladů

9. 10. 2009

Sdílet

Své portfolio síťových řešení rozšířila o nové produkty firma Hewlett-Packard. Jedná se o systémy ProCurve integrované s bladovými řešeními BladeSystem. Toto propojení podle výrobce umožní výrazně zvýšit výkon nebo zabezpečení a také zjednodušit správu fyzických i virtuálních prostředí. Dosavadní samostatná divize Procurve byla zároveň začleněna do skupiny Enterprise Storage, Server and Networking (ESSN), která tak ve firmě HP nově jednotně zastřešuje jak servery, tak úložné a síťové systémy.

Mezi nové produkty produktové novinky patří řada přepínačů ProCurve 6120, která představuje 10Gb ethernetový přepínač určený do šasi BladeSystem, či vylepšení switche HP ProCurve 8200 a 5400, jež například podporují nový standard PoE+. Například v kombinaci s nástrojem ProCurve Data Center Connection Manager poskytuje produkt 6120 automatickou správu a přidělování síťových připojení, přičemž při vývoji se prý počítalo i s nově vznikajícími síťovými standardy, a proto tento přepínač bude podporovat technologii Converged Enhanced Ethernet (CEE), která v budoucnosti umožní integraci ethernetových a Fibre Channel sítí.

Další novinkou v portfoliu firmy Hewlett-Packard je upgrade firmwaru pro produkt Virtual Connect, který umožňuje za provozu přizpůsobovat šířku přenosového pásma až 20 spojení Fibre Channel podle požadavků příslušných virtualizovaně provozovaných aplikací. Nově je dostupná i podpora pro 8Gb variantu Fibre Channel.

„Integrace blade přepínačů HP ProCurve s infrastrukturou HP BladeSystem je zásadní změnou pro HP, čímž se firma agresivně vzdaluje od konkurence,“ řekl Nick Lippis, prezident analytické agentury Lippis Enterprises. „Tato nová řešení od HP poskytují zákazníkům osvědčenou spolehlivost standardizovaných počítačových systémů spolu s nižšími náklady na údržbu a provoz.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?