Hlavní navigace

HP prý chystá nový tablet Hurricane s WebOS

11. 5. 2010

Sdílet

Tento krok analytici očekávali a je vidět, že HP nezahálí, neboť od podepsání dohody o převzetí společnosti Palm neuplynulo ještě ani 14 dní. Informaci o vývoji nového tabletu Hurricane potvrdil anonymní zdroj z HP pro web Examiner, podle nějž bude tablet uvolněn na trh již koncem léta nebo začátkem letošního podzimu. Bližší specifikace nebo ceny tabletu nejsou známy.

Pokud by se společnost HP zaměřila na využití WebOS v tabletech jako je zmíněný Hurricane, konkurovala by tak spíše iPadu od Applu než dalším zařízením s Windows 7. WebOS byl vyvíjen zejména pro nasazení ve smartphonech, zatímco Windows 7 jsou komplexním operačním systémem, určeným primárně pro desktopy a pro tablety nejsou zcela optimalizovány. To byl údajně i jeden z důvodů rozčarování zástupců HP nad projektem Slate, neboť Windows 7 nebyly pro běh na tabletu příliš vhodné .

Problém, který nyní ovšem musí HP řešit, je propast mezi aplikacemi pro iPad a pro WebOS. Zatímco pro iPad existuje asi 200 000 aplikací (určených původně pro iPhone), u Palmu je to zlomek a HP nyní musí svoji platformu pro vývojáře co nejvíce zatraktivnit, aby byla konkurenceschopná.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?