Hlavní navigace

HP rozšiřuje řadu tiskáren Officejet

Sdílet

Martin Noska 7. 6. 2009

Tyto modely jsou určeny především pro uživatele pracujícím z domova, živnostníkům a drobným podnikatelům, kterým podle slov výrobce nabízejí vyšší produktivitu a efektivitu ve formě technologie HP Scalable Printing (škálovatelný tisk) a barevného tisku při nákladech na stránku až o 40 % nižších než u laserových tiskáren a současně také s nižší spotřebou energie.

„Uživatel spotřebuje s těmito tiskárnami až o 50 % méně energie než s laserovými tiskárnami. S těmito zařízeními uživatelé kromě úspor i výrazně snižují dopad své činnosti na životní prostředí. V případě multifunkčních zařízení se navíc místo čtyř samostatných jednotek napájí pouze jedna,“ říká Daniel Kabele, Inkjet and Web Solutions Manager,  HP IPG a dodává: „Spotřebu papíru snižuje automatický oboustranný tisk a technologie HP Smart Web Printing umožňuje tisk pouze skutečně požadované části webové stránky.“

Nové tiskárny rozšiřují stávající řadu HP Officejet, která zahrnuje také dva produkty představené na jaře tohoto roku, a sice tiskárnu HP Officejet Pro 8000 a multifunkční zařízení HP Officejet 6500.

Velkoformátová tiskárna HP Officejet 7000 má za úkol nabídnout vysokou užitnou hodnotu živnostníkům a drobným podnikatelům, kteří potřebují kvalitní barevný tisk fotografií a dokumentů. Pokročilé funkce včetně tisku bez okrajů a tisku na formát A3+ mají podle informací HP umožnit všestranný a cenově dostupný tisk vhodný např. k produkci profesionálních marketingových materiálů jako jsou různé brožury, letáky, prezentace a pohlednice. Rychlost tisku dosahuje až 33 str./minofficejet 6000. černobíle a 32 str./min. barevně.

Tiskárny HP Officejet 6000 (na fotografii vlevo), HP Officejet 8500, ale i tiskárny HP Officejet 7000 splňují normy programu Energy Star. Mezi klíčové vlastnosti těchto produktů má patřit snížení spotřeby papíru a energie až o 40 %. S použitím originálních inkoustových kazet podle slov HP dosáhnou uživatelé profesionální kvality tisku a až o 40 % nižších nákladů na barevný tisk oproti tiskárnám laserovým.

Společně s veškerým spotřebním materiálem HP budou tiskárny dodávány v nových černých krabicích s barevnými obrázky a intuitivními referenčními ikonami. Nové obaly budou doplňovat stávající obaly notebooků a osobních počítačů HP. Zákazníci tak budou moci produkty HP v prodejnách snáze identifikovat.

Předpokládaná maloobchodní cena tiskárny HP Officejet 6000 je 99 eur. Tato tiskárna bude v regionu EMEA v prodeji od června 2009. Předpokládaná maloobchodní cena tiskárny HP Officejet Pro 8500 je 249 eur. Tato tiskárna bude v regionu EMEA v prodeji od června 2009. Předpokládaná maloobchodní cena tiskárny velkoformátové tiskárny HP Officejet 7000 je 249 eur. Tato tiskárna bude v regionu EMEA v prodeji od srpna 2009.

Našli jste v článku chybu?