Hlavní navigace

HP sází na in-memory, vyvíjí vlastní platformu

Sdílet

Pavel Louda 13. 2. 2013

HP CoE (Center of Excellence) se podle představitelů firmy nejprve zaměří na podporu in-memory platformy SAP HANA a také ERP sady SAP Business Suite, která je na technologiích HANA založená.

Ve srovnání s tradičními technikami oddělení procesů pro ukládání dat od provozních IT prvků nabízejí technologie in-memory computingu podstatně rychlejší zpracování velkých objemů dat. Zákazníci tak mohou analyzovat data v reálném čase, kvalifikovaněji rozhodovat o inovacích a snižovat provozní náklady.Podle HP se všechny datově náročné, transakční i analytické aplikace přesunou do prostředí založených na in-memory computingu.

Prvním řešením v rámci skupiny CoE je osmiterabajtová unifikovaná vývojová platforma vyladěná pro aplikace SAP ERP a SAP Customer Relationship Management (CRM), založené na HANA. Řešení zatím s kódovým označením „Projekt Kraken“ je prý předvojem dalších velkopaměťových systémů, které budou postupně vznikat pro pokrytí extrémně náročných požadavků na dostupnost budoucí IT infrastruktury.

HP také nabízí služby pro přechod a převod stávajících aplikací do prostředí platformy Business Suite s podporou HANA a navíc uživatelům poskytuje i nástroj  Operations Orchestration aplikačního testování pro ověření a zvýšení efektivity provozu SAP. Toto řešení automatizuje IT procesy a nabízí možnosti integrace, díky nimž lze sjednotit životní cyklus ERP systémů prostřednictvím automatizace opakujících se úloh.

Našli jste v článku chybu?