Hlavní navigace

HP slibuje podnikům řešení převádějící provozní náklady na investiční

Sdílet

Pavel Louda 13. 5. 2010

Podle nového průzkumu HP má každý druhý manažer pocit, že se ve firmě pozastavily inovace, protože IT oddělení vynakládá drtivou většinu finančních prostředků na provoz stávajícího prostředí a nezbývají mu už prostředky na rozvoj inovací. Každý druhý provozní a technologický manažer také cítí, že nedostatek inovací brání jeho firmě držet krok s konkurencí.

Blokování nasazování nových technologií s sebou ovšem také nese náklady. Celých 95 % respondentů výše zmíněného průzkumu uvedlo, že je zablokované inovace stojí promarněné příležitosti, 93 % uvedlo, že znamenají zmařené úsilí pracovníků, a z pohledu plných 99 % odpovídajících generují zbytečně ztracený čas.

„V době neustálých změn může uvolnění inovačního potenciálu znamenat rozdíl mezi tím, kdo určuje směr vývoje trhu, a tím, kdo jej pouze následuje,“ řekl Thomas E. Hogan, výkonný viceprezident prodeje, marketingu a strategie v obchodní divizi HP Enterprise Business. „S HP mohou šéfové IT oddělení uvolnit provozní prostředky a získat tak finance na nové inovační projekty.“

Například řešení Cloud Service Automation (CSA) umožňuje klientům navrhnout IT prostředí s ohledem na budoucí změny, neboť urychluje zavádění a automatickou správu soukromých a veřejných cloudů.

Pomocí toho řešení mohou klienti zvýšit efektivitu, uvolnit zdroje a snížit rizika spojená se zaváděním a správou služeb cloudu. Mohou tak nové služby cloudu využít k rychlejšímu uvádění produktů na trh.

Nové služby HP také pomohou firmám vytvářet ekonomicky efektivní technologické infrastruktury s konzistentní spolehlivostí, škálovatelností a vysokým stupněm zabezpečení. Vylepšení zavedená konzultanty HP na úrovni procesů a technologií prý pomohou identifikovat příčiny neplánovaných výpadků ve složitých prostředích.

Například služba IT Service Management Assessment for Virtualized Environments zvyšuje provozní efektivitu virtualizovaných prostředí a prostřednictvím odborných doporučení a prioritních zlepšení uvolňuje provozní náklady.

Analýza Financial Solution Analysis zase nabízí na míru posouzení přímých a nepřímých nákladů a také výhod spojených s implementací IT řešení. Na základě analýzy celého spektra nákladů spojených s IT procesy a technologiemi mohou firmy lépe rozhodovat o finančních prostředcích a uvolnit ty, které byly původně blokovány provozem.

Našli jste v článku chybu?