Hlavní navigace

HP uvádí novou generaci zabezpečení firemního IT

14. 9. 2011

Sdílet

Kybernetické hrozby se v poslední době stávají mnohem sofistikovanějšími, úpornějšími a méně předvídatelnými. Nový průzkum provedený na objednávku společnosti HP navíc potvrdil, že objem a složitost bezpečnostních hrozeb nadále roste. Více než 50 % obchodních a technických manažerů se domnívá, že množství narušení bezpečnosti v rámci jejich organizace se v průběhu minulého roku zvýšilo. Téměř 30 % oslovených manažerů rovněž odpovědělo, že zaznamenali porušení bezpečnosti neoprávněným vnitřním přístupem, zatímco s externím narušením se potýkalo 20 % společností.

Rozšířené portfolio bezpečnostních řešení HP přináší nové funkce, které podle výrobce pomáhají podnikům lépe vyhodnocovat, transformovat, spravovat a optimalizovat stávající investice do řešení pro zabezpečení IT infrastruktury.

Spojením funkcí řešení HP ArcSight, Fortify a TippingPoint vytvořilo HP základ pro jednotný přístup k bezpečnosti podnikových sítí. Platforma HP Security Intelligence and Risk Management platform má nabídnout pokročilou provázanost, ochranu aplikací a bezpečnostní technologii pro maximální ochranu aplikací a IT infrastruktury před sofistikovanými kybernetickými hrozbami.

Pro klienty, kteří se rozhodnou použít tohoto transformačního přístupu ke správě rizik, připravila společnost HP komplexní nabídku pokrývající jednotlivá rizik a zabezpečení:
—    HP ArcSight Express 3.0 poskytuje korelaci, správu logů a sledování uživatelských aktivit pro rychlou detekci a prevenci kybernetických útoků. Jedná se údajně o první Security Information and Event Management produkt založený na unikátním prostředí Correlation Optimized Retention and Retrieval Engine (CORR-Engine).
—    Pokročilé funkce řešení HP Reputation Security Monitor odhalují klientům HP ArcSight realtime seznam nekorektních IP a DNS adres; mohou tak snáze bojovat s útoky zneužívajícími zranitelnosti webových aplikací.
—    HP Fortify Software Security Center představuje variabilní řešení pro testování bezpečnosti aplikací, které identifikuje potenciální bezpečnostní skuliny v tisících aplikací.
—    Služba HP TippingPoint Web Application Digital Vaccine (WebAppDV) 2.0 má přinést vyšší bezpečnost do oblasti komerčních a specifických privátních aplikací díky průběžné identifikaci zranitelností ve webových aplikacích a poskytování virtuálních záplat během přechodné doby do vydání oficiálních opravných balíčků. Aktualizované WebAppDV 2.0 filtry s technologií Adaptive Web Application Firewall (WAF) pomáhají rozlišit nebezpečnou webovou aktivitu od standardní komunikace.

Našli jste v článku chybu?