Hlavní navigace

HP uvádí první síťové prvky s podporou energeticky úsporného standardu IEEE 802.3az

14. 12. 2010

Sdílet

Standard IEEE Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az) snižuje spotřebu elektrické energie IT zařízení automatickým a průběžným přizpůsobováním spotřeby aktuálnímu provozu mezi přepínači a dalšími zařízeními připojenými v síti.

Jako první tento standard podporují nové moduly HP E-Series zl, které se spolu s připojenými zařízeními automaticky přepínají do režimu spánku, pokud nepřenášejí žádná data. HP slibuje nižší spotřebu energie na úrovni přepínače i koncového zařízení, která má snížit celkové náklady na vlastnictví až o 51 %.

Produkty podporující energeticky úsporný ethernet přecházejí během nečinnosti do režimu spánku, v němž mají mnohem nižší spotřebu energie, než při nečinnosti s plným napájením. Nový standard přitom umožňuje připojeným zařízením obnovit plné spojení ihned, jakmile dojde k požadavku na přenášení dat; to umožňuje dosáhnout výrazné úspory energie oproti tradičním přepínačům, jež poskytují pouze omezenou vazbu mezi spotřebou energie a skutečným datovým provozem.

Vzhledem k tomu, že většina síťových aktivit probíhá nárazově, jsou síťové prvky ideální platformou pro nasazení energeticky úsporného ethernetu, který na základě provozu v síti automaticky reguluje okamžitou spotřebu energie. V budoucnu se má standard energeticky úsporného ethernetu používat napříč nejrůznějšími zařízeními včetně serverů, notebooků a bezdrátových přístupových bodů. Jeho nasazení tedy má vést k ještě větší úspoře energie a tedy nižším nákladům na provoz IT nejen v podnikovém prostředí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?