Hlavní navigace

HPE kupuje Nimble, za flashová úložiště utratí přes miliardu dolarů

10. 3. 2017

Sdílet

Nimble Storage se specializuje na prediktivní flashová a hybridní úložiště. Za firmu HPE utratí lehce přes miliardu amerických dolarů, v přepočtu 12,5 dolaru za akcii.

Nejde o první akvizici HPE v letošním roce, v únoru společnost zakoupila za přibližně 650 milionů dolarů firmu SimpliVity, která poskytuje komplexní služby pro hyperkonvergenci datacenter, ještě v lednu navíc oznámila odkup poskytovatele softwarové analytiky Cloud Cruiser.

Odkup Nimble Storage je pro HPE logickým krokem k udržení konkurenceschopnosti – odkoupení EMC firmou Dell zkomplikovalo HPE plány, neboť před akvizicí šlo o významného partnera (a střídavě konkurenta) společnosti. Za EMC mimochodem Dell vyplatil neuvěřitelných 67 miliard dolarů, čímž se transakce zapsala do historie jako nejdražší akvizice technologické firmy vůbec.

S Nimble získává HPE i silnou prediktivní analýzu a další řešení, která mohou firmě pomoci udržet si svou pozici na trhu proti EMC, NetAppu, Pure Storage a dalším konkurentům.

„Jde od HPE o chytrý krok, neboť rozšíří svou nabídku úložišť do ještě více částí trhu a prediktivní flashová pole Nimble patří mezi nejlepší dostupná řešení,“ potvrzuje Andy Vandeveld, viceprezident sekce Global Alliances ve firmě Veeam, která je partnerem HPE i Nimble. „Konsolidace není v oblasti úložišť novinkou a jak se flashová a hybridní flashová pole postupně stávají u podnikových datacenter novým standardem, dává smysl, že se velcí hráči na trhu pokusí získat ta nejpokročilejší řešení, která jim dají oproti konkurenci náskok.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?