Hlavní navigace

První pohled: HTC Magic, další smartphone se systémem Android

Sdílet

Jan Němec 21. 2. 2009

Vodafone plánuje prodej přístroje hlavně ve Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku a Itálii. Bohužel ale nestanovil cenu ani datum, kdy se má telefon na pultech objevit. Konkurencí mu bude zmíněná varianta G1 od T-Mobile, která se má začít prodávat v Evropě v první čtvrtině letošního roku. Se svým Android smarphonem, který nápadně připomíná iPhone, se ve třetí čtvrtině roku přidá také čínský výrobce Huawei.

htc magicDá se ovšem předpokládat, že HTC Magic bude mít výhodu, protože by měl být uveden mnohem dříve než kousek od Huawei. Navíc si HTC pro variantu Magic navíc vybral i další spolupracovníky, protože s Googlem vytvářel už první smartphone založený na nových OS, právě G1.

Není proto náhoda, že jsou si Magic a G1 hodně podobný. Konektory pro dva handsety, dotykový displej s úhlopříčkou 3,2 palce a rozlišením 320x480. Dále mají oba stejnou kameru (rozlišení 3,2 MPx) a využívají stejné bezdrátové technologie: Wi-Fi, GPS, 3G signály pomocí WCDMA (širokopásmové CDMA) a také umožňují rychlý přístup k datům díky systému HSPA. HTC Magic se asi nejvíce liší hladším designem a na rozdíl od předchůdce G1 nemá QWERTY klávesnici.

Ačkoliv má Magic stejné rozměry displeje, je celkově menší; konkrétně 113/55/13,65 mm, což je způsobeno hlavně absencí klávesnice. Je také o 40 gramu lehčí, váží 118,5 gramu i s baterií. Vodafone dodal, že ve Velké Británii, Španělsku a Francii bude k dispozici v bílém provedení, v Německu v černém a v Itálii si budou moct zákazníci vybrat z obou možností.

Našli jste v článku chybu?