Hlavní navigace

HTC se stahuje z trhu levných smartphonů

19. 2. 2017

Sdílet

Tchajwanská firma to oznámila na svém posledním zveřejňování finančních výsledků za čtvrtý kvartál 2016 a jako první to zaznamenal web Phone Scoop.

V průběhu setkání popsal finanční ředitel HTC Čch'-a-Lin Čchang trh levných smartphonů jako ultra-konkurenční a takový, který pro ně z hlediska produktivity nemá žádné přínosy. Z toho důvodu plánuje jeho podnik zúžit portfolio na šest až sedm zařízení za celý rok 2017. HTC nicméně bude pokračovat v prodeji a podpoře levnějších modelů, které se již prodávají.

Například zařízení střední a vyšší třídy, jako jsou chystané U Play a U Ultra, dorazí na trh podle plánu už v březnu. V plánu je taktéž high-endový model HTC 11, který má být údajně poháněn čipsetem Snapdragon 835 od Qualcommu.

Máme za to, že ačkoliv je low-endový trh bezesporu vysoce konkurenční, segment vlajkových lodí na tom v tomhle ohledu může být ještě hůře.

Na rok 2017 očekáváme novinky v podobě Samsungu Galaxy S8, který by se měl objevit už za měsíc a něco, či zcela přepracovaného iPhonu od Applu, který bude k mání na podzim. Trh budou jistě zhušťovat také značky typu LG, Huawei nebo Sony.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?