Hlavní navigace

HTC uvádí smartphone Hero s Androidem a inovovaným rozhraním

Sdílet

Martin Noska 25. 6. 2009

Technologie HTC Sense se podle slov výrobce zaměřuje na pohodlí uživatele a dělá práci s telefonem údajně jednodušší a více přirozenou. Celá koncepce je postavena na principech, které vznikly tichým pozorováním lidského života a komunikace.

htc heroNový smartphone od HTC, který má být v Evropě dostupný od příštího měsíce, přichází se specifickým designem, jenž se má snažit podchytit individualitu uživatele (viz obrázek). Vyznačuje se šikmou spodní částí, která má ulehčovat držení v ruce a během telefonování kopírovat tvar tváře. HTC Hero nabízí i speciální vrstvu proti otiskům prstů na displeji. Dále má i teflonový kryt, jenž má zvyšovat odolnost přístroje. Displej o úhlopříčce 3,2” disponuje HVGA rozlišením a mezi další hardwarové funkce patří GPS, digitální kompas, pohybový senzor, 3,5 mm vstup pro stereo sluchátka, 5 MPx fotoaparát s funkcí autofocus, rozšiřitelná MicroSD paměť atd. HTC Hero rovněž disponuje tlačítkem Vyhledávání, jehož prostřednictvím lze hledat i skrz Twitter, lokalizovat lidi ze seznamu kontaktů, hledat e-maily v doručené poště apod. Jak již bylo řečeno, jako operační systém byl opět zvolen Android od Googlu, tentokrát však rozšířený o nové uživatelské rozhraní díky technologii Sense.

Nový systém HTC Sense vychází z řady inovací a má za cíl zlepšit komunikaci mezi lidmi. Poprvé se Sense představuje v HTC Hero, ovšem bude dostupný ve všech nových zařízeních HTC. Jeho základem jsou tři principy: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané.

Udělej to po svém
„Udělej to po svém“ je především o pocitu, že telefon HTC byl stvořen pro konkrétního uživatele. Proto HTC podporuje možnost si určit nejlepší způsob, jak bude uživatel přistupovat ke kontaktům a obsahu telefonu. Pro někoho to může znamenat přidání pomůcek, které zrychlí přístup například ke zprávám na Twitteru nebo počasí, zatímco někdo jiný může preferovat rychlý přístup k informacím orientovaným na obchod, jakými jsou e-maily, kalendář nebo časová pásma. HTC také představuje novou funkci profilu nazvanou ‘Scenes’, která umožňuje vytvořit různě upravené profily přizpůsobené specifickým událostem nebo životním etapám.

Zůstaň nablízku
Pokud chce dnes uživatel zůstat ve spojení se svými známými, musí používat různé druhy komunikačních kanálů a aplikací, jakými jsou mobilní telefony, e-maily, texty, fotografie, aktualizace stavů a další. Proto HTC Sense spojuje tyto komunikační kanály a aplikace do jediného náhledu, čímž každému umožňuje zůstat nablízku jeho blízkým. S HTC Sense bude mít uživatel vždy přehled o aktuálních stavech a fotografiích přátel na Facebooku, stejně jako o fotografiích na Flickru. To vše je dostupné po boku textových zpráv, e-mailů a historie hovorů v jediném náhledu.

Objev nečekané

Většina nezapomenutelných momentů během života jsou zážitky, které nelze vysvětlit. HTC Sense se proto zaměřuje na řadu jednoduchých inovativních vylepšení, které mají uživateli zjednodušovat práci. Může to být něco tak základního jako ztišení vyzvánění otočením telefonu nebo tak jednoduchého jako vylepšení chytrého číselníku pro rychlejší vytáčení. HTC Sense také obsahuje ‘Perspectives’, novou cestu pro zobrazení například e-mailů, fotografií, Twitteru nebo hudby.

Našli jste v článku chybu?