Hlavní navigace

Hugo Barra přechází z Googlu do čínského Xiaomi

1. 9. 2013

Sdílet

Google jeho odchod potvrdil a popřál mu hodně úspěchů. „Bude nám zde chybět, ale jsme velmi potěšeni, že zůstává věrný ekosystému Androidu,“ prohlásil mluvčí společnosti.

Barra svůj přestup vysvětloval pomocí sociální sítě Google+. „Po téměř pěti a půl letech u Googlu a necelých třech letech v týmu Androidu – té nejúžasnější skupiny lidí, se kterou jsem kdy v životě pracoval – jsem se rozhodl zahájit novou kapitolu ve své kariéře,“ napsal mimo jiné. „Za pár týdnů se začlením do týmu Xiaomi v Číně, kterému budu pomáhat při rozvoji jejich úžasného portfolia produktů i při jejich celosvětovém podnikání, jako viceprezident divize Xiaomi Global,“ dodal na vysvětlenou

Xiaomi je společnost sídlící v Pekingu, která vyrábí smartphony a další spotřební elektroniku. Získání Barry označili její představitelé za „skvělou zprávu“.

Společnost uvedla první přístroj na trh v roce 2011 a od té doby její prodeje neustále prudce narůstají. Její hodnota je nyní díky investicím odhadována na 10 miliard dolarů. Podle kritiků ovšem společnost nevyvíjí vlastní produkty, ale spíše kopíruje práci jiných firem.

Barrův odchod se časově shoduje s informacemi o tom, že spoluzakladatel Googlu Sergey Brin a jeho žena žijí odděleně. Podle neoficiálních informací je důvodem tohoto ochladnutí vztahů Brinův zájem o zaměstnankyni společnosti, která byla dříve přítelkyní Barry. Barrův odchod s těmito změnami ve vztazích ale údajně nesouvisí, protože bývalý a budoucí viceprezident údajně mluví o odchodu do Xiaomi již několik měsíců.

Brinova žena Anne Wojická je sestrou Susan Wojické, v jejíž garáži Google v roce 1998 vznikl.

Našli jste v článku chybu?