Hlavní navigace

IBM a Visa pracují na bezpečných platbách přes platformu Watson IoT

Sdílet

-rd 6. 3. 2017

Platební služby Visa využívají více než tři miliardy lidí po celém světě. Spojením platebních služeb s kognitivními schopnostmi platformy Watson IoT získají prodejci možnost připojit se k miliardám zařízení, senzorů a systémů napříč světadíly a získat z nich dobře využitelné informace. Dnes platformu používá přes šest tisíc klientů IBM a počty připojených zařízení se pohybují v řádech milionů.

IBM a Visa mají společnou vizi: umožnit platby v jakémkoliv zařízení, ať už jde o hodinky, prsten, domácí spotřebič nebo auto. Díky jejich spolupráci mohou firmy zavést bezpečné platby pro celé produktové řady. Poslouží jim k tomu nová bezpečnostní technologie Visa Token Service, která nahrazuje citlivé údaje na platebních kartách jedinečným digitálním identifikátorem prostřednictvím platformy Watson IoT. Podle odhadů bude do roku 2020 k internetu připojeno až 20 miliard zařízení po celém světě. IBM a Visa by mohly zprostředkovávat prodej a platby na velké části z nich.

„Internet věcí doslova mění svět okolo nás. Nejenže pomáhá firmám dosahovat dříve nemyslitelné úrovně efektivity, ale také například zajistí, aby nás pračka včas informovala o tom, že došel prací prášek. A jsou to právě firmy jako Visa a IBM se svou platformou Watson IoT, které tuto transformaci pohánějí vpřed,“ říká Harriet Green, generální manažerka divize IBM Watson IoT a dodává: „Kombinace nejvyspělejších IoT technologií na trhu od IBM a platebních služeb Visa znamená pro obchod další milník. Platbu bude možné provést na jakémkoliv zařízení připojeném k internetu. To přinese ještě větší jednoduchost a praktičnost.“

Vezměme si například osobní auto. Podle odhadů odborníků bude do roku 2021 připojeno k internetu 380 milionů automobilů. Po napojení na platformu Watson IoT upozorní auto řidiče na to, že mu brzy vyprší záruka či certifikace nebo že je třeba vyměnit některé díly. Řidič si potom jediným stisknutím tlačítka může objednat náhradní díly nebo si domluvit opravu ve svém oblíbeném servisu. Za natankování bude moci zaplatit prostřednictvím přímé interakce mezi autem a stojanem čerpací stanice.

Běžkyně s fitness náramkem vybaveným bezdrátovým běžeckým čipem by pro změnu mohla například obdržet upozornění, že přišel čas vyměnit staré běžecké boty za nové. Náramek jí přitom doporučí nejlepší model za nejlepší cenu z jejího oblíbeného obchodu. Zařízení by jí rovněž mohlo nabídnout další relevantní informace určené přímo pro ni včetně výživových rad a tipů na vybavení, v závislosti na jejím výkonu, místním klimatu a jejích nákupních preferencích.

Našli jste v článku chybu?