Hlavní navigace

IBM: Cloud computing do 5 let ovládne podnikové IT

Sdílet

Pavel Louda 22. 10. 2010

Více než polovina všech dotázaných (55 %) podle průzkumu očekává, že vývoj aplikací pro mobilní zařízení jako iPhone nebo Android a tablety, jako jsou iPad nebo PlayBook, předstihne do roku 2015 vývoj aplikací pro tradiční počítačové platformy.

S ohledem na rozšíření těchto mobilních zařízení analytici předpovídají, že prodej mobilních aplikací zaznamená v příštích třech letech masivní růst. Tržby z mobilních aplikací mají podle předpokladů do roku 2013 vzrůst z letošních 6,2 miliard dolarů na téměř 30 miliard dolarů.

Další zjištění průzkumu:

• 91 % vývojářů předpokládá, že cloud computing v příštích pěti letech předstihne aplikace provozované na vlastních zařízeních jako primární způsob provozu informačních systémů.

• Za nejzajímavější kariérní příležitosti v IT v roce 2011 považují IT profesionálové tato odvětví: mobilní technologie a cloud computing, sociální média, analýzy podnikových informací a oborově specifické technologie.

• 90 % se domnívá, že je pro práci důležité mít oborově specifické dovednosti, avšak 63 % přiznává, že jim znalosti odvětví potřebné k udržení konkurenceschopnosti chybí.

• Telekomunikace, finanční služby, zdravotnictví a energetika s technickými službami jsou čtyři odvětví, v nichž respondenti vidí největší příležitost k rozvoji své kariéry.

Našli jste v článku chybu?