Hlavní navigace

ICQ 7 nově integruje i chat z Facebooku

26. 3. 2010

Sdílet

Spolupráce s Facebookem je dalším krokem k integraci ICQ se sociálními sítěmi, která byla prezentována v lednu 2010 se spuštěním nové verze ICQ. Poslední verze ICQ 7 nabízí služby typu „Social Messaging“ v rámci IM nástroje, takže uživatelé mají k dispozici aktuální informace z předních sociálních sítí, jako jsou Facebook, Twitter, YouTube a flickr, mohou komentovat různé aktuality a také posílat svůj Status na Facebook a twitter - přímo z ICQ.

Současná spolupráce mezi ICQ a Facebookem se rozšiřuje: uživatelé mohou nyní snadno přidat své přátele na Facebooku do seznamu kontaktů ICQ a chatovat s nimi z ICQ - v době, kdy jsou online na Facebooku.

Samotný Facebook v minulém měsíci přišel se službou chatování i bez nutnosti mít otevřený webový prohlížeč pomocí klientů podporující open source protokol Jabber (v té době šlo o klienty QIP, Google Talk a Miranda). Snaha ICQ o integraci chatu z Facebooku je proto logickým krokem k tomu, jak zůstat pro uživatele nadále atraktivní službou. Více najdete v článku Facebook Chat bude možné používat i bez webového prohlížeče, bude tak konkurovat ICQ.

Našli jste v článku chybu?