Hlavní navigace

IFS Aplikace bude optimalizovaná pro in-memory

25. 8. 2015

Sdílet

Databázová in-memory technologie implementovaná v řešeních IFS umožní rychlejší analýzu a reporting transakčních dat než u dat uložených v datových skladech, která jsou aktualizována pouze v pravidelných intervalech.

In-memory v sobě zahrnuje podporu pro vizualizace a analýzy vestavěné do procesů a úloh, což vylepší přehled o datech i procesech a podpoří kvalifikovanější rozhodování.

Současně se strategií pro in-memory technologie bylo představeno řešení IFS In-Memory Advisor. Tento nástroj pomáhá použít in-memory technologie pouze na ty části sady IFS Aplikace, kde to nabídne největší přínos. Zajistí se tak rovnováha mezi novou rychlou technologií a cenou: zbylá data budou ponechána na disku, kde je jejich ukládání levnější.

 In-memory technologie budou součástí aktualizace sady IFS Aplikace 9, která je plánována na poslední čtvrtletí roku 2015. Nová funkčnost umožní provádět mnohé analytické dotazy, dosud trvající minuty, ve zlomcích sekund.

Výhody zpracování dat v paměti začnou být patrné okolo milionu záznamů v tabulce, největší efekt se dostaví při zpracování stovek milionů záznamů,“ uvedl technický ředitel společnosti IFS Dan Matthews.

Podle něj úzké analytické dotazy lze takto urychlit v řádech stovek až tisíců, širší by se mohly zrychlit více než desetkrát a v některých případech ke změnám nedojde. Při použití reálných dat našich zákazníků se kompresní poměr pohybuje mezi 3:1 a 10:1, je tedy potřeba mnohem méně paměti, než data zaujímají na disku.

Našli jste v článku chybu?