Hlavní navigace

Inkrementální on-line zálohování pro až pět uživatelských PC nabízí Symantec

Sdílet

Pavel Louda 20. 3. 2009

Novinka nabízí kontinuální ochranu dat prostřednictvím tzv. inkrementálního backupu postaveném na datových blocích. Uživatele pomocí dashboardu mohou nejen řídit způsob zálohování, ale mohou z něj aktivovat i příslušnou obnovu dat. Služba také v případě neaktivity příslušného PC sama provádí backup, avšak na základě předchozích instrukcí uživatele.
¨"Protože se jedná o řešení postavené na bázi datových bloků a inkrementální záloze, je i velmi bezpečné, co se týče ochrany přenášených dat. Díky tomu, že se přenášejí jen změny nebo nové informace, je i patřičně rychlá," říká Jeff Kyle, šéf divize spotřebitelských systémů ve firmě Symantec.
Firma využívá pro přenos dat do svého datového střediska 128bitové šifrování AES, a v případě uchování na servrech se bezpečnost navyšuje na podporu 256bitového AES. Informace jsou rovněž umístěna na více úložištích, což zvyšuje jejich odolnost proti ztrátě.
Novinka přijde zájemce na 50 dolarů měsíčně při úložné kapacitě 25 GB, přičemž další objem je za možné přikoupit. 2GB kapacitu služby Norton Online Backup mohou zdarma využívat majitelé produktu Norton 360.

Našli jste v článku chybu?