Hlavní navigace

Inovace pro datová centra budoucnosti

11. 12. 2013

Sdílet

HP dnes oznámilo novou nabídku HP konvergovaných systémů (HP ConvergedSystem) a konvergovaných storage řešení, která by měla poskytnou podnikům vyšší rychlost, flexibilitu a sníží náklady na provoz IT infrastruktury. Novinky pomohou podnikům vybudovat výkonná a energeticky úspornější datová centra nové generace.

Datová centra se blíží svému kritickému bodu – podle odhadů společnosti Gartner vzrostou v nejbližších pěti letech datové požadavky průměrného podniku o více než 800 %.

Podniky musí být schopné „ustát“ tento exponenciální nárůst dat a zároveň zavádět nové aplikace pro zpracování velkoobjemových dat a rozsáhlé analýzy s použitím stávajících IT modelů založených na virtualizovaných infrastrukturách a cloudu.

Nové portfolio HP ConvergedSystem zahrnuje IT systémy pro provoz klíčové IT zátěže typu virtualizace, velkoobjemových dat či hostovaných desktopových prostředí. Díky rychlému nasazení, intuitivní správě a podpoře mohou organizace přesunout svou pozornost od integrace systémů k samotnému poskytování aplikací, které generuje provozní zisky. Nabídku tvoří: 

  • HP ConvergedSystem for Virtualization pro snazší škálování IT infrastruktury.
  • HP ConvergedSystem 300 for Vertica pro zrychlení analýz velkoobjemových dat.
  • HP ConvergedSystem 100 for Hosted Desktops, vycházející z platformy HP Moonshot, pro zajištění nové úrovně výkonu v oblasti virtuální desktopové infrastruktury.

 HP rovněž představilo nové řešení pro zjednodušenou a rychlejší cestu ke správě dat. Jedná se o inovace portfolia HP Converged Storage, které zásadně zlepšují provozní produktivitu, zvyšují rychlost zpracovávání dat, rozšiřují mobilitu aplikací na veřejné i privátní cloudy a zajišťují nejvyšší úroveň zabezpečení. Součástí jsou: 

  • HP StoreOnce Backup pro efektivní průběžnou správu vzrůstající datové zátěže. Mimo jiné poskytuje i více než čtyřikrát vyšší výkon zálohování a až desetkrát rychlejší obnovení dat oproti nejbližšímu konkurentovi (EMC Data Domain).
  • HP StoreAll Archive pro efektivnější vytěžování informací z velkoobjemových dat a až 100000× rychlejší vyhledávání oproti tradičním souborovým systémům (prostřednictvím HP StoreAll Express).
  • HP 3PAR StoreServ Storage pro novou úroveň dostupnosti dat při polovičních provozních nákladech a nižších dobách odezvy, než u dosavadních řešení.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?