Hlavní navigace

Inovativní vyrovnávací PCIe flash paměť pro servery nabízí EMC

9. 2. 2012

Sdílet

Využívá mimo jiné inteligentní software a technologii PCIe Flash. Testování prý prokázalo až trojnásobné zvýšení propustnosti při současném snížení latence o 60 %.

Produkt podle výrobce využijí především uživatelé databází (systémy CRP, ERM), systémů pro on-line zpracování transakcí (OLTP), e-mailových a webových systémů či aplikací pro generování sestav – tedy v podstatě jakýkoli proces náročný na čtení pracující se sadami dat, jež se ukládají do mezipaměti.

V tomto roce doplní EMC řešení VFCache ještě o deduplikační technologii, což zákazníkům umožní technologii flash využít k dalšímu zvýšení efektivity. Podporovány budou i další kapacity jednotek flash a formáty (form factor).

Řešení VFCache navíc bude těsněji integrováno s technologiemi společnosti EMC pro správu úložišť a přibude integrace s architekturou FAST.

 

Výhody technologie EMC VFCache podle výrobce:

  • Vysoký výkon. VFCache je dnes podle EMC nejrychlejší dnes dostupné řešení využívající technologii PCIe Flash na serveru. VFCache je umístěno na serveru a odstraňuje tak potřebu přesouvání často využívaných dat přes síť do úložného pole. Dokáže tak až trojnásobně zvýšit propustnost a snížit latenci o 60 %.
  • Automatizovaná inteligence. Řešení VFCache umožňuje na server umístit novou vrstvu vysoce výkonného úložiště. VFCache rozšiřuje architekturu EMC FAST a usnadňuje nasazení inteligentní a ucelené strategie tieringu a cachingu dat od úložiště až po server.
  • Ochrana na podnikové úrovni: Řešení VFCache zákazníkům dovoluje využívat výhod úplné ochrany díky přístupu do mezipaměti v úložném poli v režimu write-through. Informace si zachovávají možnost sdílení a škálování, a to bez potíží s využíváním úložiště.

 

Společnost EMC také plánuje spustit program, který ve druhém čtvrtletí roku 2012 umožní prvním zákazníkům přístup k projektu Thunder. „Project Thunder“ označuje zařízení optimalizované pro úlohy čtení a zápisu s vysokou frekvencí a nízkou latencí.

Našli jste v článku chybu?