Hlavní navigace

Integraci aplikací v hybridních IT prostředích usnadní novinka Red Hatu

17. 7. 2015

Sdílet

Nejnovější verze jsou podle něj navržené tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů ve třech nejdůležitějších oblastech – v konektivitě, použitelnosti a internetu věcí.

JBoss Fuse je flexibilní integrační platforma, která je založena na frameworku Apache Camel obsahujícím celou řadu těch nejpoužívanějších podnikových integračních vzorů.

JBoss A-MQ je výkonná platforma pro zpracování zpráv založená na brokeru Apache ActiveMQ. Díky podpoře standardů jako je MQTT nebo AMQP tyto platformy umožňují firmám spolehlivé propojení systémů a zařízení přes internet a integraci internetu věcí.

Přinášejí pokročilé možnosti konektivity, které jsou právě pro tato komplexní prostředí nezbytné, a nabízejí více než 150 velmi snadno použitelných konektorů i možnost snadného propojení SaaS aplikací jako je Salesforce, Box, DropBox nebo Google Drive s aplikacemi provozovanými v klasickém modelu on-premise.

Nejnovější verze přinášejí i základní možnosti pro vytváření RESTful aplikačních rozhraní a podporu připojení k aplikačním rozraním dodavatelů, partnerů i zákazníků. Díky rozšířené konektivitě a podpoře API mohou zákazníci snadno vytvářet propojená řešení pro moderní podnikání.

Díky intuitivním nástrojům mohou vývojáři rychle vytvářet služby založené na podnikových integračních vzorech (EIP), propojovat aplikace s aplikačními rozhraními a transformovat data pomocí grafického mapování a převodních procesů aktuálně dostupných v testovací verzi. Firmy se tedy nyní mohou lépe soustředit na to, jak se pomocí inovací a experimentů stát konkurenceschopnějšími. 

Nové produkty Red Hatu  přinášejí i funkcionalitu pro integraci a zpracování zpráv, která je předpokladem pro vývoj řešení právě z oblasti internetu věcí. Podporují například RESTful aplikační rozhraní nebo protokoly jako MQTT, STOMP a AMQP 1.0.

Našli jste v článku chybu?