Hlavní navigace

Intel Atom: Nová generace procesorů míří na scénu, dosavadní modely rychle skončí

Sdílet

Miloš Remenár 16. 11. 2009

Intel plánuje přechod na novou platformu tak, aby proběhl co nejrychleji. Vydala proto již s předstihem zprávu o přesných specifikacích nových netbookových a nettopových Atomů, aby o ni vzbudil zájem ještě před jejím uvedením na trh.

Procesory Atom s kódovým označením Pineview mají díky integrovanému paměťovému řadiči DDR2 pamětí přinést vyšší datovou propustnost a s tím i lepší výkon, dále budou podporovat i 64bitové instrukce a budou mít integrované grafické jádro. Velký důraz kladl Intel při vývoji nových Atomů na úsporu energie, takže spotřeba by oproti předchozí generaci měla být zhruba poloviční (průměrně 2 watty u jednojádrových modelů), což by mělo přinést delší výdrž mobilních zařízeních na baterii.

Konkrétně budou k dispozici následující modely:
Intel Atom N450 – model určený pro netbooky, bude disponovat jedním jádrem, podporou HyperThreadingu, frekvencí 1,66 GHz a 512 kB cache. Cena má být kolem 63 dolarů.

Intel Atom D510 – dvoujádrový model pro nettopy s podporou HyperThreadingu, frekvencí 1,66 GHz a 1 MB cache. Cena též bude kolem 63 dolarů.

Intel Atom D410 – nettopový model s jedním jádrem, podporou HyperThreadingu, frekvencí 1,66 GHz a 512 kB cache. Cena by měla být na úrovni 43 dolarů.

Zdroj: IT News.sk

Našli jste v článku chybu?