Hlavní navigace

Intel: Internet zcela splyne s televizním vysíláním

27. 9. 2009

Sdílet

Podle Justina Rattnera, technického ředitele společnosti Intel, počet novinek v nejbližší budoucnosti neustále poroste. „Do roku 2015 můžete čekat 15 miliard zařízení, schopných nabídnout televizní obsah, s miliardami hodin videa,“ řekl Rattner. „K tomu však budeme potřebovat důmyslnější způsoby organizace obsahu a jeho zpřístupňování. Vědci z laboratoří Intel pracují na vývoji technologie, která dovolí lidem sledovat televizní vysílání, kdykoli a kdekoli si jen vzpomenou.“

Počet pořadů a služeb v uživatelských zařízeních roste, a tak vývojáři hledají cestu ke skloubení videa, 3D animace a bohaté grafiky. Velmi důležité je zajistit plynulé dekódování grafiky a audia/videa. Kim v tomto směru upozornil na spolupráci se společností Adobe Systems, ve které připravují port aplikace Adobe Flash Player 10 na novou řadu multimediálních procesorů SoC. Nová zařízení pak mohou být optimalizována například pro přehrávání H.264 videa. Vůbec poprvé se tak do televizního vysílání dostanou flashové aplikace.

Justin Rattner předpověděl, že budeme brzy sledovat kvalitní 3D video přímo z pohodlí našich obývacích pokojů. Na pódiu hovořil s 3D modelem Howarda Postleyho, technického ředitele společnosti 3ality Digital, v životní velikosti. Diskutovali o náročnosti výpočtů a šířce pásma, jichž je k zachycení a obsluze 3D televize v reálném čase potřeba. Nová, vysokorychlostní optická vstupně/výstupní technologie společnosti Intel s kódovým označením Light Peak má za úkol zlepšit šířku přenosového pásma a jeho celkovou pružnost. Naopak snížit se má složitost a cena pásma. Postley konstatoval, že 50 měděných kabelů, jichž je dnes potřeba k vytvoření 3D snímku, půjde díky technologii Light Peak nahradit jedním optickým kabelem.

Našli jste v článku chybu?