Hlavní navigace

Intel podporuje rozjezd alternativních zdrojů energie

30. 1. 2010

Sdílet

Intel byl vyhlášen největším dobrovolným spotřebitelem zelené energie

 

Intel věří, že jeho podpora "zelené" solární energie, která je v současnosti výrazně dražší než konvenční elektrárny, povede ke zvýšení dostupnosti těchto technologií a jejich postupnému masivnímu rozšíření. Společnost Intel se proto rozhodla dále posílit své již tak dost "zelené" portfolio zdrojů obnovitelné energie.

Její představitelé oznámili uzavření několika nových kontraktů, které společnosti zajistí na území Spojených států další 2,5 MW čisté solární energie. Fotovoltaická zařízení budou instalována celkem na osmi místech ve čtyřech státech, jmenovitě v Arizoně, Kalifornii, Novém Mexiku a Oregonu. Intel také oznámil, že obnovil a o 10 % zvýšil svůj závazek odkupu kreditů obnovitelné energie (REC) na více než 1,43 miliardy kilowatthodin, což je přes 51 % jeho odhadované spotřeby ve Spojených státech.

Nové solární instalace budou dokončeny v následujících sedmi měsících. Dnes by patřil každý z těchto projektů mezi deset největších v daném regionu. Například panely plánované pro závody společnosti Intel v arizonském Chandleru a Ocotillu by aktuálně podle distribuční sítě společnosti SRP, která v oblasti působí, byly samostatně páté největší v regionu, v kombinaci pak dokonce druhé. Všechny solární panely budou instalovány na střechách továren Intel s výjimkou největší z nich, kterou je 1MW solární pole v kalifornském Folsomu. To zabere téměř 2,5 hektaru a nyní by bylo jedním z největších kalifornských pozemních řešení neprovozovaných distribuční společností. U všech instalací bude vyrobená elektřina používána v daném závodě, takže vedle efektivní výroby elektřiny bude ušetřeno i na ztrátách, k nimž by docházelo v rozvodné síti.

Společnost Intel je nyní nakupuje v objemu více než 51 % své plánované spotřeby elektrické energie pro rok 2010 ve Spojených státech. To údajně odpovídá emisím oxidu uhličitého ze spotřeby elektrické energie v téměř 143 tisících průměrných amerických domácností; anebo emisím, které ročně vyprodukuje na silnicích 200 tisíc osobních vozů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?