Hlavní navigace

Intel představil nové procesory Core vPro pro využití ve firemních počítačích

5. 2. 2010

Sdílet

Platforma postavená na rodině procesorů Intel Core vPro pro rok 2010 zahrnuje novou čipovou sadu Intel Q57 Express, síťové zařízení Intel 82577LM Gigabit pro notebooky a Intel 82578DM pro stolní počítače.

Procesory jsou postaveny na mikroarchitektuře Nehalem a jsou vyráběny 32nanometrovým procesem. Intel integroval do procesorů vůbec poprvé grafiku s vysokým rozlišením a rovněž je osadil druhou generací tranzistorů High-K Metal Gate. Nová platforma pak klade důraz na zabezpečení a možnosti správy. Jde např. o technologii Anti-Theft 2.0, která má automaticky zablokovat přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. S procesory Intel Core i5 a i7 vPro spolupracuje nové dálkové ovládání Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM Remote Control). To je propojeno s integrovanou grafickou kartou, takže IT administrátoři se konečně zbaví nekonečného dotazování uživatelů „A co na obrazovce vidíte?“. Místo toho se jim displej uživatele zobrazí stejně jako uživatelům a budou mít nad počítačem plnou kontrolu, a to i v případě, že operační systém nebude aktivní.

Přímo do hardwaru nových procesorů byly začleněny instrukce pro standard pokročilého šifrování (Advanced Encryption Standard), které urychlují šifrování a následné dešifrování. Procesory jsou také vybaveny technologií Intel Remote Encryption Management. Ta má umožnit IT pracovníkům vzdáleně spravovat počítače se zašifrovanými pevnými disky, bezpečněji tyto disky otevírat a zpřístupnit veškeré schopnosti nabízené technologií Intel vPro. Další funkcí je PC Alarm Clock, která dle Intelu dokáže počítač v předem nastavený čas „probudit“ a ten si pak sám provede údržbu, bezpečnostní úkony a další úkoly.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?