Hlavní navigace

Intel představil novou generaci školního počítače Classmate PC

4. 3. 2010

Sdílet

Ten rozšíří stávající řadu Intel Learning Series a klade dle výrobce důraz na nový design, vyšší odolnost, lepší schopnost elektronického čtení, vyšší výkon a lepší energetickou účinnost. Nový model doplní stávající výklopné Classmate PC. Výrobci počítačů na základě tohoto designu začnou s výrobou konkrétních modelů, které budou představeny v průběhu letošního roku.

Počítače jsou osazeny procesorem Intel Atom, který byl vytvořen se zaměřením na nízkou spotřebu energie a navržen speciálně pro nová mobilní internetová zařízení včetně jednoduchých a cenově dostupných netbooků. Jako výchozí modul pro bezdrátové připojení je tradiční Wi-Fi s možností volitelné podpory sítí 3G, GPS a WiMAX pro připojení k internetu.

Výdrž baterie nové generace Classmate PC má být s dokoupitelným akumulátorem až 8,5 hodiny, 10,1palcový otočný LCD displej pak disponuje rozlišením 1 024 x 600 bodů a díky němu je možné počítač používat i jako tablet (viz obrázek). Integrovaná je též otočná kamera pro přirozené a intuitivní fotografování a reproduktor a mikrofon, díky čemuž mohou studenti pracovat s multimédii. Konstrukce je odlehčená a přizpůsobená velikosti rukou žáků a studentů.

classmate pc

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?