Hlavní navigace

Intel představil RealSense, počítačové napodobení lidských smyslů

Sdílet

Pavel Louda 7. 1. 2014

Jedním z prvních produktů nové rodiny je 3D kamera ® RealSense, vůbec první integrovaný 3D a 2D kamerový modul, který zařízením umožňuje vidět prostorově, podobně jako vidí lidské oči.

„Po desetiletí se lidé museli učit nové jazyky, techniky a příkazy, aby zařízení dělala to, co po nich chceme,“ prohlásil Mooly Eden, viceprezident společnosti a generální manažer divize Percepční výpočetní techniky. „S technologií RealSense toto chceme obrátit naruby, aby se zařízení učila chápat nás.“

Intel rovněž nastínil spolupráci se společnostmi 3D Systems, Autodesk, DreamWorks, Metaio, Microsoft Skype and Lync Scholastic, Tencent a dalšími. Rovněž představil novou generaci asistenta Nuance Dragon Assistant.

Například 3D kamera RealSense je vybavena hlubinným čidlem a plnohodnotným rozlišením 1080 bodů. Kamera disponuje schopností detekovat pohyb prstu, díky čemuž dokáže velice přesně rozpoznat jednotlivá gesta i rysy lidské tváře a na základě těchto dat rozumí pohybu i emocím. Dokáže rozpoznat popředí od pozadí, umožňuje rozšířit realitu o virtuální interaktivní prvky, umí trojrozměrné skenování položek a další věci.

Kamera najde uplatnění v běžných zařízeních typu „dva v jednom“, včetně konvertibilních tabletů, ultrabooků, notebooků nebo počítačů typu „All in One“ od výrobců jako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC. První z nich by se měly na trhu objevit již ve druhé polovině roku 2014. Na pódiu Intel představil sedm různých zařízení s integrovanou kamerou od společností Dell, Lenovo a Asus.

Pro demonstraci možností video hovorů a konferenčních hovorů s použitím 3D kamery RealSense spojily síly Intel a Microsoft a společně vytvořily model komplexních video hovorů prostřednictvím sítí Skype a Lync.

3D kamera umožňuje během hovoru ovládat (a dokonce zcela odstranit) pozadí za volajícím, takže je vidět jen on. Umí prý také pozadí nahradit prezentací, filmem nebo sportovní událostí.

Dragon Assistant je zase konverzační asistent, který dokáže spolupracovat s oblíbenými webovými stránkami a aplikacemi. Lze si v něm vybrat osobnost konkrétního uživatele a pak pokračovat v konverzaci napříč různými zařízeními postavenými na technologii Intel.

Asistentovi například stačí říct, aby přehrál hudbu, zjistil odpovědi na určité dotazy, spojil se s přáteli nebo vyhledal obsah — to vše za použití přirozeného jazyka. Dragon Assistant rovněž dokáže kontrolovat kalendář, vyhledávat trasy v mapě, vyhledávat lety či zarezervovat stůl v restauraci.

Asistent je k dispozici i v offline režimu a uživatelé ho mohou využít k diktování poznámek, ovládání svého přístroje a dalším věcem i bez internetového připojení. 

Dragon je už nyní k dispozici na počítačích typu „2 v 1“ od výrobců Acer, Dell, HP a Lenovo, dále na počítačích typu ultrabook a „All in One“. Počátek roku 2014 se objeví nové produkty od výrobců Asus a Toshiba. Dragon Assistant se též vůbec poprvé objeví na tabletech, a to díky tabletu Lenovo, který bude uveden na trh počátkem roku 2014.

Našli jste v článku chybu?