Hlavní navigace

Intel představil sofistikované nástroje pro vývoj mobilních řešení

10. 9. 2014

Sdílet

Intel představil mimo jiné referenční design pro Android, který nabídne uživatelům tabletů konsistentní uživatelskou zkušenost. Intel pomůže škálovat proces distribuce Androidu pro výrobce tabletů tak, že nabídne softwarové inženýrské práce, jednoduchý přístup ke Google Mobile Services i podporu pro průběžné aktualizace i aktualizace na nové verze Androidu.

K dispozici je nově i vývojářský program Analytics for Wearables (A-Wear) určený pro vytváření a distribuci nových aplikací integrovaných do oděvů a postavených na inteligentních datech.

Zahrnuje několik softwarových komponent od Intelu  a Cloudery. Výrobci chytrých doplňků, kteří používají technologie Intel, budou mít vývojářský program A-Wear k dispozici zdarma.

Intel dále oznámil komerční dostupnost modemu XMM 7260, který je nyní distribuován v chytrém telefonu Samsung Galaxy Alpha pro Evropu a další regionální trhy.

Modemy nabízejí přenosy dat kategorie 6 až o rychlostech 300 Mb/s. Modemy jsou druhou generací platforem pro LTE a podle výrobce nabízejí výkonné a energeticky účinné řešení pro chystanou vlnu pokročilých LTE sítí a zařízení.  

Na trh se dostal i Edison, počítač velikosti poštovní známky se zabudovaným vysílačem. Platforma umožňuje rychlou inovaci a vývoj nových produktů různým typů, podnikatelů či vynálezců, neboť proces designu se výrazně zjednodušuje, zvýšila se odolnost a i nákladově jde prý o efektivní řešení.

Intel prezentoval hned několik prototypů postavených na Edisonu – jde třeba o interaktivní oděv vytisknutý 3D tiskárnou nebo o tiskárnu na Braillovo písmo či na embosování.

 

Našli jste v článku chybu?