Hlavní navigace

Intel rozšiřuje rodinu procesorů Core o nové modely pro ultratenké notebooky

25. 5. 2010

Sdílet

Nové mobilní procesory z rodiny Core vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – jsou údajně o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon. Rovněž se dle slov Intelu vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.

Procesory jsou vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology, díky které dokážou automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži. Technologie Intel Hyper-Threading, dostupná v procesorech Intel Core i7, Intel Core i5 a Intel Core i3, má pak snižovat prodlevy při současném provádění několika úkolů. Čipy dále disponují integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics s podporou vysokého rozlišení (HD).

Intel současně nedávno představil i čipovou sadu Mobile Intel Series pro ULV notebooky, která má rozšířit podporu audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft).

Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?