Hlavní navigace

Intel uvádí na trh novou generaci procesorů Core vPro s lepším zabezpečením, správou a výkonem

8. 3. 2011

Sdílet

Společnost Intel tento týden představila novou generaci podnikových procesorů, které podle výrobce přinášejí lepší zabezpečení, větší možnosti správy a vyšší, flexibilnější výkon do firemních počítačů. Nová řada procesorů Intel Core vPro druhé generace nabízí výkon a možnosti nové mikroarchitektury Sandy Bridge, vylepšenou technologii Intel vPro a nové bezpečnostní funkce včetně 3G „jedovaté pilulky“ na ochranu dat v počítači.

Přenosné a stolní počítače pro firemní využití založené na nových procesorech Intel Core vPro jsou nyní uváděny na trh.

Procesory Core vPro nabízejí vylepšenou mikroarchitekturu doplněnou o technologie Intel Turbo Boost 2.0 a Intel Advanced Vector Extensions (AVX). V porovnání se tři roky starým procesorem Intel Core 2 Duo prokázaly výkonové testy společnosti Intel, že nový procesor Intel Core vPro i5 zpracovává podnikové aplikace o 60 procent rychleji, v multitaskingu je výkonnější o 100 procent a šifrování dat zvládá údajně o 400 procent rychleji.

Společnost Intel také uvedla technologii Intel Anti-Theft 3.0 (AT 3.0) poskytující důslednější ochranu před problémem spojeným s krádeží notebooků a ztráty dat. Jsou jí vybaveny všechny procesory Intel Core a Core vPro druhé generace.

Předchozí verze technologie Intel Anti-Theft umožňovala autorizovaným osobám poslat po internetu kódovanou „jedovatou pilulku“, která zcela zablokovala ztracený nebo ukradený počítač a zabránila v přístupu k šifrovaným datům. Nová technologie Intel AT 3.0 umožňuje poslat jedovatou pilulku také textovou zprávou v mobilní síti 3G krátce po zapnutí ztraceného notebooku. Po opětovném získání lze počítač podobným způsobem oživit. Nová funkce Locator Beacon dává oprávněným orgánům možnost vyhledat ztracený notebook pomocí technologie GPS.

V neposlední řadě nový mechanismus technologie AT 3.0 pro ochranu pohotovostního režimu chrání zašifrované počítače, které po určité době nečinnosti přešly do zranitelného stavu nešifrovaného spánku (S3). Počítač po probuzení vyžaduje přihlášení k šifrovací technologii, které je daleko bezpečnější než obvyklé uživatelské jméno a heslo.

Nová technologie Intel Identity Protection (IPT), která je integrována ve vybraných procesorech Intel Core a Core vPro druhé generace, má pomoci mařit pokusy o phishing, jimž jde o získání nezákonného přístupu k firemním serverům, službám elektronického bankovnictví či obchodu. IPT doplňuje normální procedury využívající heslo generováním nového šesticiferného numerického hesla každých 30 sekund, které pomáhá zajistit výhradně oprávněný přístup.

Druhá generace procesorů Intel Core vPro má také pomoci zjednodušovat správu pomocí nové funkce Host-Based Configuration, která automatizuje proces nastavení funkce vPro v nových počítačích. Tím pádem lze i tisíce počítačů nakonfigurovat najednou a za několik minut.

Funkce Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM) Remote Control nyní umožňuje technikovi na dálku vidět obrazovku pracovníka ve vyšším rozlišení a s podporou HD videa.

Našli jste v článku chybu?