Hlavní navigace

Internet Explorer 9 s plnohodnotným rozhraním již v polovině září

16. 8. 2010

Sdílet

Beta verze nového internetového prohlížeče bude oficiálně představena ve středu 15. září 2010 v Design Centru v San Francisku. Od stejného dne bude také volně k dispozici ke stažení široké veřejnosti na webu společnosti Microsoft, a to v několika jazycích včetně češtiny.

Beta verze Internet Exploreru 9 již bude na rozdíl od průběžně vydávaných vývojářských ukázek (platform preview) obsahovat plné uživatelské rozhraní. Půjde tedy o plnohodnotný prohlížeč určený již ke každodenní činnosti na internetu (nicméně jako vždy, i nyní platí, že pouze na vlastní riziko uživatele a pro seriózní použití je doporučeno využívat finální stabilní verze). Uživatelé mohou od nového browseru dle zástupců výrobce očekávat zlepšení v oblasti výkonu, podpory standardů i hardwarové akcelerace prohlížeče v systému Windows.

V současnosti dostupné Platform preview Internet Exploreru, které Microsoft vydal začátkem srpna, zahrnuje zpětnou vazbu od vývojářů, kterou získal z testování prvních třech ukázek.

Mezi hlavní novinky v Internet Explorer 9 Platform Preview 4 patří:
•    zvýšený výkon JavaScriptu  
•    zvýšená podpora standardů a zlepšení Acid 3 score
•    zpřístupnění dalších testů pracovním skupinám mezinárodního konsorcia W3C
•    nové vývojářské ukázky výkonu, grafiky a HTML5 na stránce IE Test Drive

Internet Explorer 9 Platform Preview 4 lze stáhnout na stránce: http://ie.microsoft.com/testdrive/. Z této adresy pak bude pravděpodobně ke stažení po 15. září i chystaná beta IE9.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?