Hlavní navigace

Investice do ochrany dat nejsou optimální

Sdílet

Pavel Louda 20. 11. 2013

Vyplývá to z průzkumu, který uveřejnila firma EY. Vyplývá z něj, že ačkoli společnosti do ochrany před počítačovou trestnou činností i nadále investují nemalé prostředky, počet pokusů o narušení zabezpečení vzrůstá.

Globálně až třetina podniků uvádí, že počet bezpečnostních incidentů v rámci jejich organizace v průběhu uplynulých dvanácti měsíců vzrostl nejméně o 5 %.

Dvě třetiny respondentů si přitom stěžuje na nedostatek prostředků jako na hlavní překážku dosažení takové úrovně opatření, kterou firma očekává.

Z objemu výdajů plánovaných na zabezpečení v příštím rok je u českých firem 17 % určeno na inovaci opatření a na moderní technologická řešení. Zatím nejméně uchopitelná rizika jsou prý u sociálních médií.

Podle průzkuimu firmy Kaspersky Lab zase zhruba 66 % českých i světových respondentů uvedlo, že se jejich společnost stala cílem útoků viru, červů, spywaru nebo jiného typu škodlivého programu.

Spamový útok zaznamenalo 72 % dotázaných českých firem (61 % celosvětově), phishingový 23 % (na rozdíl od celosvětového průměru 36 %).

Celosvětově jsou tyto typy útoků hlavní příčinou vážného úniku citlivých dat z firmy. 22 % dotázaných přiznalo, že po nich zaznamenali únik tajných podnikových dat. V Česku to bylo přitom jen 5 %.

Globální statistika nicméně odhalila, že tím více trpěly malé a střední podniky (23 %) než velké společnosti (17 %).

 

Našli jste v článku chybu?